رادیو ایران تقویم تاریخ را ورق می‌زند

هنردستان : شبکه رادیویی ایران برنامه صبحگاهی «تقویم تاریخ» به ذکر وقایعی می‌پردازد که از لحاظ تقویمی، در گذشته، اما در همان روز، رخ داده است.
به گزارش هنردستان  به نقل ازروابط عمومی؛شبکه رادیویی ایران برنامه صبحگاهی  «تقویم تاریخ» به ذکر وقایعی می‌پردازد که از لحاظ تقویمی، در گذشته، اما در همان روز، رخ داده است.

 

به گزارش هنردستان  به نقل ازروابط عمومی؛شبکه رادیویی ایران برنامه صبحگاهی  «تقویم تاریخ» به ذکر وقایعی می‌پردازد که از لحاظ تقویمی، در گذشته، اما در همان روز، رخ داده است. این وقایع شامل همهٔ رخدادهای اجتماعی، تاریخی، فرهنگی، هنری و علمی می‌شود و تمام تقویم‌ها (خورشیدی، قمری، میلادی و غیره) را در برمی‌گیرد.
 
فردا یازدهم اردیبهشت ولادت حضرت ابوالفضل (ع) ،روز جانباز ،روز جهانی کار و کارگر ،ورود ارتش سرخ شوروی به برلین ،شهادت آیت الله شیرازی و روز بزرگداشت دقیقی طوسی همچنین 12 اردیبهشت روز ولاذت امام زین العابدین ،آغاز دودمان رما نوف بر روسیه ،آغاز جنگ عراق و انگلستان ،شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم همچنین روز بزرگداشت برندق خجندی توسط عبدالله فجری گوینده برنامه «تقویم تاریخ » بیان می شود.   
 
حدود 35 سال است که فجری  با وقایع و رویدادهای تاریخ ایران و جهان زندگی می‌کند. هر بامداد وقتی صدای گیرای او شنیده می‌شود، صفحات تاریخ در ذهن شنوندگان رادیو ایران ورق می‌خورد. «عبدالله فجری» در برنامه «تقویم تاریخ» با کلام تأثیرگذار خود به مرور رخدادهای تاریخ می‌پردازد.
 
«تقویم تاریخ»به تهیه  کنندگی سعید سلیمانی  و کبری  دانه کار ساعت 6:25 از آنتن رادیو ایران پخش می شود.
منبع :باشگاه خبرنگاران جوان 

امتیاز دهید