همایون شجریان برای “خلیج فارس” خواند

هنردستان : تازه ترین تک آهنگ همایون شجریان منتشر شد.

 همایون شجریان در تازه ترین فعالیت هنری خود تک آهنگ “خلیج فارس” را منتشر کرد.این قطعه به مناسبت روز خلیج فارس منتشر شده است. این کار توسط علی قمصری ساخته شده و ترانه آن نیز سروده حسین فرهنگمهر است.

 

 همایون شجریان در تازه ترین فعالیت هنری خود تک آهنگ “خلیج فارس” را منتشر کرد.

این قطعه به مناسبت روز خلیج فارس منتشر شده است. این کار توسط علی قمصری ساخته شده و ترانه آن نیز سروده حسین فرهنگمهر است.

روز ۱۰ اردیبهشت در ایران روز ملی خلیج فارس نام گذاری شده که سالروز اخراج پرتغالی‌ها از تنگه هرمز و خلیج فارس است.

پوستر

شجریان چندی پیش تازه ترین اثر خود با نام “رگ خواب” را روانه بازار موسیقی کرد. افزون بر موسیقی متنِ فیلم، دارای چهار قطعه با کلام ازجمله “آهای خبردار”، “رگ خواب”، “ابر می‌بارد” و “گریه می‌آید مرا” با شعرهایی از امیر خسرو دهلوی، حسین منزوی و مولانا است.

همچنین حمید نعمت الله، کارگردان فیلم “رگ خواب” که در جشنواره‌ فیلم سال جاری به نمایش درآمد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، گویندگی متنِ این اثر را به عهده داشته است. دیوید گارنر (آهنگساز آمریکایی)، بردیا کیارس (آهنگساز و رهبر ارکستر) و آرین کشیشی (آهنگساز و نوازنده‌ بیس) هم تنظیم کنندگان این اثر بوده اند.

قطعه های باکلام این اثر که از طریق سامانه ریتمو به صورت انحصاری در فضای مجازی در دسترس است، متأثر از فضاهایِ متفاوتی ست که این دو هنرمند پیش از این در آثارشان تجربه کرده بوده اند.قطعه‌ “رگ خواب” را می‌توان در ادامه‌ تجربه‌ تیتراژ پایانی فیلم “آرایش غلیظ” دانست.

بخش‌ هایی از موسیقی بی‌کلامِ این اثر نیز متأثر از فیلم‌های دوران کلاسیک اروپا است و در قسمت‌هایی از آن نیز از ارکستراسیون غربی بهره گرفته شده است.

منبع : هنرآنلاین

امتیاز دهید