جشنواره نقش تن‌پوش ظرفیت‌ برگزاری در ابعاد بین‌المللی را دارد

هنردستان: عضو شورای سیاست‌گذاری پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش گفت: آشنایی بیشتر طراحان لباس با اصول طراحی تی‌شرت و شناخت جایگاه تبلیغاتی این کالای پوشیدنی، زمینه برگزاری جشنواره نقش تن‌پوش در ابعاد بین‌المللی را فراهم می‌کند.

 

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش، بنفشه مقدم، عضو شورای سیاست‌گذاری پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش و مدیر گروه طراحی پارچه و لباس دانشگاه هنر درباره جایگاه برگزاری این رویداد فرهنگی و هنری در کشورمان اظهار داشت: یکی از نقاط عطف جشنواره نقش تن‌پوش، استفاه از تی‌شرت به عنوان پوشش دارای جنبه‌های تبلیغاتی در سراسر جهان است که به خوبی می‌تواند زمینه کاربرد رسانه‌ای از مقوله لباس را نمایان سازد.

 

مقدم ادامه داد: آشنایی بیشتر طراحان لباس با اصول طراحی تی‌شرت و شناخت جایگاه تبلیغاتی این کالای پوشیدنی زمینه برگزاری جشنواره نقش تن‌پوش در ابعاد بین‌المللی را فراهم می‌کند چرا که معتقدم این جشنواره ظرفیت‌ برگزاری در ابعاد بین‌المللی را در سال‌های آینده دارد.

 

عضو شورای سیاست‌گذاری پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش بر ادغام رویکرد هنری و صنعتی در انتخاب آثار جشنواره نقش تن‌پوش تأکید و تصریح کرد: تی‌شرت یک لباس تبلیغاتی محسوب می‌شود که می‌تواند به درستی از سوی تولیدکنندگان برای تولید در تیراژ بالا حمایت شود اما این امر زمانی محقق می‌شود که اصول طراحی با تکیه بر نگاه هنری و خلاقانه رعایت شود و این مهم با نظر طراحان حرفه‌ای و باسابقه لباس و به ویژه اساتید دانشگاه و پژوهشگران عملی خواهد شد.

 

او همچنین از شهرداری‌ها برای حمایت از جشنواره نقش تن‌پوش دعوت و تصریح کرد: بی‌شک یکی از اهداف این جشنواره، توجه بیشتر به شعائر ارزشی و فرهنگی در کنار مؤلفه‌های مرتبط با زندگی شهری است که هم دارای ویژگی‌های هنری هستند و هم ارزشی پس انتظار می‌رود تا بیلبوردهای شهرداری با افتخار در دوره‌های آتی کنار این جشنواره و رویداد فرهنگی و هنری قرار گیرند.

 

پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش با همکاری کارگروه ساماندهی مدولباس ایرانی و اسلامی وزارت ارشاد، انجمن موسسات مد و لباس کشور، ستاد توسعه فناوری نرم و هویت ساز ریاست جمهوری، پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری، موسسات خصوصی و به دبیری الهام زایجانی، معاون فرهنگی جهاد هنر برگزار می‌شود.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید