اعلام جزئیات مراسم تشییع حسن علیزاده

هنردستان: مراسم تشییع پیکر حسن علیزاده هنرشناس، فیلمساز و منتقد دوشنبه ۱۸ بهمن برگزار می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، پیکر حسن علیزاده هنرشناس، فیلمساز و منتقد – و برادر حسین علیزاده – که روز گذشته از دنیا رفت، دوشنبه ۱۸ بهمن ساعت ۹ صبح از مقابل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی واقع در خیابان سهروردی شمالی-میدان شهید قندی، به سمت بهشت‌زهرا تشییع می شود.

 

حسن علیزاده در سال 1327 متولد شد و دوران دبیرستان خود را در مدارس دارالفنون و مروی گذراند و پس از اتمام این دوران وارد مدرسه عالی رادیو و تلویزیون شد.

 

وی سال‌ها در رادیو و تلویزیون به عنوان کارگردان و فیلم بردار فعالیت داشت و از محضر استادانی چون بهمن فرمان آرا و پرویز کیمیاوی بهره گرفت.

 

حسن علیزاده بعد از اتمام تحصیلات خود در ایران برای تکمیل دانسته‌هایش به فرانسه و آمریکا، سفر و سال‌ها در فرانسه زندگی کرد.

 

 او پس از بازگشت به ایران فعالیت هنری خود را در زمینه دوبله فیلم آغاز و پی گرفت و سال‌ها با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی (سینما حقیقت)  همکاری کرد. به گفته حسین علیزاده، برادرش یکی از اصلی ترین و مهم ترین مشوقان او برای یادگیری موسیقی و رفتن او به هنرستان موسیقی بود.  در سال‌های اخیر حسن علیزاده به عنوان مشاور در کنار بسیاری از بزرگان هنر سینمای ایران فعالیت می کرد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »