فراخوان ثبت نام نخستین دوره‌ی مدرسه تئاتر مولوی منتشر شد

نحوه برگزاری نخستین دوره‌ی آموزشی مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران با عنوان «مدرسه تئاتر مولوی» اعلام شد.

به گزارش روابط‌عمومی مرکز تئاتر مولوی فراخوان ثبت‌نام نخستین دوره‌ی مدرسه تئاتر مولوی که توسط مرکز تئاتر مولوی با همکاری کانون تئاتر دانشگاهی و انجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار می‌شود، منتشر شد.

بر اساس این گزارش، این دوره آموزشی در دو ترم مقدماتی و پیشرفته برای علاقه‌مندان جوان به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده: ترم اول در نظر گرفته شده برای هنرآموزان مدرسه تئاتر مولوی، به صورت آموزش مبانی نظری و عملی هنرهای نمایشی با حضور مدرسان نام‌آشنای هنر تئاتر به علاقه‌مندان بخصوص دانشجویان غیرتئاتری و دانش‌آموزان مقطع متوسطه‌ی دوم تحصیلی است که هنرآموزان با طی بیش از صد ساعت آموزشی در سرفصل‌های مبانی بازیگری، مبانی کارگردانی، مبانی نمایش‌نامه‌نویسی، مبانی صحنه‌آرایی، آشنایی با نورپردازی صحنه، شناخت مدیریت تولید، مبانی دراماتورژی متن و اجرا و شناخت موسیقی نمایش و پس از گذراندن آزمون پایانی، مجاز به انتخاب دو رشته تخصصی در ترم پیشرفته می‌شوند.

در ترم دوم تمامی هنرآموزان به کمک استادان اقدام به تولید چندین اثر کارگاهی کرده که در پایان ترم در قالب رپرتوار پایان دوره مدرسه تئاتر مولوی در سال 1403 در مرکز تئاتر مولوی اجرا خواهند شد.

رشته‌های تخصصی ترم پیشرفته عبارتند از:

بازیگری،کارگردانی، نمایش‌نامه نویسی، طراحی صحنه، طراحی نور، موسیقی تئاتر و مدیریت تولید که با حضور مدرسان شناخته شده به هنرجویان آموزش داده خواهد شد. هنرآموزان پس از اتمام دوره مقدماتی که در 52 جلسه دو ساعته به صورت 2 روز در هفته در مدت زمان سه ماه و در مجموع 104 ساعت آموزش تعبیه شده مجاز به حضور در ترم پیشرفته که در تابستان 1403 برگزار می‌شود خواهند بود. شرکت‌کنندگان در صورت کسب نمره پایانی مناسب از سوی مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران مدرک پایان دوره دریافت خواهند کرد. زمان شروع کلاس‌های ترم اول از بهمن ماه 1402 لغایت اردیبهشت ماه 1403 است. همچنین امکان ثبت نام به دو صورت حضوری یا آنلاین برای علاقه‌مندان در نظر گرفته شده است.

گفتنی است از دیگر برنامه‌های مدرسه تئاتر مولوی برگزاری کارگاه‌های تخصصی برای تولید سه نمایشنامه با محوریت پرتره‌نگاری مفاخرملی، دانشگاهی و فرهنگی است که نمایشنامه‌های اجراهای عمومی مرکز تئاتر مولوی در سال ۱۴۰۳ را تشکیل خواهند داد.

لازم به یادآوری است که دانشجویان دانشگاه تهران و خانواده دانشگاه تهران برای ثبت‌نام در مدرسه تئاتر مولوی از 30 درصد تخفیف شهریه برخوردارند.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیش‌تر یا ثبت‌نام در ترم اول می‌توانند از طریق جستجوی عبارت «مدرسه تئاتر مولوی» در سایت تیوال یا تماس با شماره‌های 66419850-021 و 91099661-021 یا 2743-507-0901 اقدام کنند.

امتیاز دهید