حادثه واژگونی اتوبوس گردشگران آلمانی در نزدیکی شیراز

هنردستان : معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دستور رسیدگی و بررسی دقیق حادثه واژگونی اتوبوس گردشگران آلمانی در جاده های استان فارس را صادر کرد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، مرتضی رحمانی موحد ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه، با خانواده 2 گردشگر جانباخته در این حادثه همدردی کرد. 

 

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، مرتضی رحمانی موحد ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه، با خانواده 2 گردشگر جانباخته در این حادثه همدردی کرد. 
وی همچنین به اداره کل نظارت معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور دستور بررسی تخصصی این حادثه برای تعیین شرایط تورگردانی دفتر خدمات مسافرتی مجری تور را صادر کرد. 
اتوبوس حامل گردشگران کشور آلمان بعدازظهر دوشنبه در کیلومتر 25 جاده سعادتشهر – شیراز واژگون شد و این حادثه ساعت 17:27 به مرکز تماس اورژانس فارس گزارش شد. 
یک فروند بالگرد اورژانس، 10 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس مصدومان این حادثه را به بیمارستان های شهید مطهری و شهید رجایی شیراز منتقل کردند. 
بر اساس گزارش روابط عمومی اورژانس فارس، در این حادثه 2 گردشگر زن و مرد جان خود را از دست دادند و 17 مصدوم دیگر این حادثه به بیمارستان منتقل شدند. 
بنابر روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، در همان لحظات اولیه حادثه، مسئولان دستگاه های اجرایی استان فارس شامل استانداری، نیروی انتظامی، فرمانداری شهرستان مرودشت، اورژانس، بیمارستان و مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس در محل حادثه و بیمارستان های شهید مطهری مرودشت و شهید رجایی شیراز حاضر شدند و اقدامات لازم برای رسیدگی به وضعیت حادثه دیدگان صورت گرفت. 
مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس نیز ضمن عیادت از سانحه دیدگان، وضعیت جسمانی آنها را جویا شد. 
سرهنگ احمد احمدی فرمانده پلیس راه شمال استان فارس نیز در این باره به ایرنا گفت: تخطی از سرعت مطمئنه در جاده لغزنده در اثر بارش باران علت حادثه واژگونی اتوبوس حامل گردشگران آلمانی بود. 
31 فروردین ماه امسال نیز 2 گردشگر لهستانی و یک نفر از هموطنان در حادثه واژگونی اتوبوس در مسیر مرودشت – سپیدان مصدوم شدند.12 نفر از مسافران این اتوبوس از گردشگران تبعه لهستان و پنج نفر از آنها از هموطنان بودند. فرمانده پلیس راه شمال استان فارس نیز در رابطه با این حادثه گفته بود: بنا بر بررسی صورت گرفته، تخطی از سرعت مطمئنه علت این حادثه بوده است. 
شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادتشهر و شهرستان مرودشت به ترتیب در فاصله 110 و 45 کیلومتری شیراز واقع هستند. 

منبع : ایرنا

امتیاز دهید