توقیف «عاشقانه» قطعی است

هنردستان : رییس صنف VOD و IPTV عنوان کرد که توقیف سریال «عاشقانه» قطعی است.

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی صنف VOD و IPTV، دستور توقیف سریال «عاشقانه» ساخته منوچهر هادی  هنوز به قوت خود باقی‌ است .

 

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی صنف VOD و IPTV، دستور توقیف سریال «عاشقانه» ساخته منوچهر هادی  هنوز به قوت خود باقی‌ است و براساس اعلام وکیل انجمن صنفی شرکت‌های عرضه‌کننده وی او دی و آی پی تی وی اگر در هفته‌ آینده این سریال را علیرغم وجود دستور قضایی توزیع کنند، می‌توان درباره‌ آن دستور جدیدی مبنی بر توقیف فیزیکی گرفت و تمامی نسخه‌های توزیع شده‌ DVD را جمع‌آوری کرد.

محمد صراف، رییس صنف VOD و IPTV، با اعلام این مساله گفت: به دنبال ارایه شکایت پنج شرکت عرضه‌کننده قانونی سریال «عاشقانه» به دستگاه قضایی، دستور توقیف انتشار DVD و لوح فشرده سریال صادر شده است.

وی اضافه کرد: این پنج شرکت VOD قراردادی برای توزیع نسخه‌ VOD این سریال با مالکین این مجموعه دارند و تمامی قسمت‌های این سریال تا به امروز به صورت قانونی در این سایت‌ها منتشر شده است ولی بعضا مشاهده شده است برخی از سایت های غیر مجاز VOD کامنت هایی مبنی بر غیر قانونی بودن قراردادها و سامانه های قانونی منتشر کرده اند که در این خصوص نیز با موضوع نشر اکاذیب شکایتی تنظیم شده است.

صراف عنوان کرد: مگر تهیه‌کننده‌ای می‌تواند فیلم یا سریال خود را بدون عقد قرارداد با یک شرکت ویدیو رسانه و پخش‌کننده DVD پخش کند؟ اگر اینطور باشد هر تهیه‌کننده‌ای باید یک مجوز ویدیو رسانه اخذ کرده و اثرش را پخش کند. این درحالی است که فعالان این صنعت سال‌ها در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا بتوانند کانال توزیع قانونی را فراهم کنند لذا صنف VOD و IPTV طی اقدامی بسیار جدی درحال مسدود کردن تمامی این سامانه‌ها است.

وی در پایان توضیح داد: به تازگی برخی سامانه‌ها اقدام به انتشار سریال «عاشقانه» کرده‌اند، درصورتی‌که هیچگونه مجوزی از موسسه رسانه‌های تصویری یا سازمان صداوسیما ندارند. این مجوزها در مراحل سخت و پیچیده‌ای اعطا می‌شود، لذا شرکت‌های دارای مجوز حق خود می‌دانند که از توزیع محتوا روی سامانه‌های غیر مجوزدار جلوگیری به عمل آورند حتی اگر این سامانه‌ها برای مالکان فیلم‌های سینمایی یا سریال‌ها باشد.

منبع : مهر

امتیاز دهید