رادیو همگام با حماسه حضور مردم در جشن  انقلاب

شبکه‌های رادیویی در قالب ویژه‌برنامه‌های متنوع، حضور پرشور و حماسی مردم را در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه انعکاس می‌دهد.

روایت «روز خوب پیروزی»

به گزارش روابط‌عمومی معاونت صدا، رادیو ایران با ویژه برنامه «روز خوب پیروزی» در روز ۲۲ بهمن همراه مردم ایران خواهد بود.

این شبکه رادیویی مثل سال های گذشته همراه و همدل مردم ایران است.

حسین معصومی تهیه‌كننده ویژه‌برنامه «روز خوب پیروزی» گفت: این برنامه در استودیو رادیو ایران و استیج  رادیو ایران خیابان حبیب‌اللهی نبش خیابان آزادی با حضور هنرمندان و مهمانان مختلف تقدیم می شود.

او ادامه داد: در استودیو رادیو یاران با حضور كارشناسان سیاسی و پژوهشگران حوزه تاریخ، مروری بر دستاوردهای پیروزی انقلاب خواهیم داشت و در استیج رادیو ایران با برنامه‌های شاد و مختلف میزبان هنرمندان و سیاستمداران خواهیم بود.

«روز خوب پیروزی» به تهیه‌كنندگی حسین معصومی و ساجد قدوسیان  یکشنبه ۲۲ بهمن ساعت 9:00 از رادیو ایران پخش می شود.

همراه «در مسیر آزادی»

ویژه‌برنامه رادیو جوان با نام «در مسیر آزادی» در سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به ابعاد سیاسی پیروزی انقلاب اسلامی در منطقه و انعکاس دستاوردهای انقلاب در حوزه سیاست می‌پردازد. انعکاس راهپیمایی روز 22 بهمن و گفت‎وگو با چهره‌های سیاسی که در راهپیمایی حضور دارند از تدارکات رادیو جوان است. ویژه‌برنامه زنده «در مسیر آزادی» با رویکرد و محوریت بازتاب فضای جشن انقلاب در تمام استان‌ها در میدان آزادی  همراه با مردم و مخاطبان شبکه رادیو جوان خواهد بود. این برنامه رادیویی حماسه بزرگ 22 بهمن را همراه با ملت ایران برای دفاع از آرمان‌های انقلاب جشن می‌گیرد. برنامه زنده «در مسیر آزادی» کاری گروه از فرهنگ، جامعه و سلامت با مدیریت علی‌رضا مبینی و به تهیه‌کنندگی مجتبی حسنی  از ساعت ۹ صبح ویژه ۲۲ بهمن روی موج اف‌ام ردیف 88 مگاهرترز از شبکه رادیویی جوان پخش می‌شود.

شبکه رادیویی تهران با ویژه برنامه «یوم الله» در دو بخش استودیو پخش زنده و برپایی غرفه ای جنب دانشگاه صنعتی شریف واقع در خیابان آزادی، به صورت مستقیم حماسه عظیم راهپیمایی 22 بهمن را پوشش می دهد. 

 شبکه رادیویی تهران با هدف انعکاس حماسه حضور پرشور مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی در راهپیمایی عظیم یوم الله 22 بهمن لحظه به لحظه همراه شما خوبان خواهد بود. با ویژه برنامه «یوم الله» از ساعت 9:30 تا 14 حماسه پرشور مردم و جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را به صورت زنده با برپایی غرفه ای جنب دانشگاه صنعتی شریف واقع در خیابان آزادی، پخش می کند.

گزارشگران شبکه رادیویی تهران با استقرار در مسیرهای اعلام شده با تهیه گزارش‌های میدانی، لحظه به لحظه همراه شرکت کنندگان در راهپیمایی خواهند بود.

پخش سخنرانی ویژه این روز و گزارش هایی از سطح شهر نیز پیش بینی شده است که گزارشگران تهیه آن را بر عهده دارند.

علاوه بر این، پخش بخش های نمایشی، گزارش توصیفی از مسیر راهپیمایی، اجرای سرود توسط گروه های دانش آموز و بسیجی، اجرای موسیقی زنده وگفت وگو با هنرمندان و مسئولان نظام از دیگر بخش های ویژه برنامه یوم الله است. 

ارتباط با گزارشگران شهرستان‌های استان تهران از شور و حماسه حضور مردم در روستاها و شهرستان‌های استان تهران از دیگر بخش های این ویژه برنامه خواهد بود.

 از آیتم‌های این برنامه می‌توان به انقلاب ما با بیان دستاوردهای انقلاب و مسیر آزادی که روایتگر حماسه بزرگ ایران است و «سپیده رهایی» نیز به گرامیداشت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب و «سربلندی» که درباره گذر از اتفاقات سخت و جنگ ترکیبی دشمنان است، اشاره کرد. 

محمدرضا پاکزادیان و مریم آصفی تهیه‌کننده، فاطمه نصرآبادی، جواد تشکری و علی نساج یگانه گوینده، علیرضا محمدی، مائده علاقه مند، مهدی اسماعیلی و محمدرضا میرحسینی گزارشگر، نیما اعتصام و امیر قربانی گوینده بازیگر از عواملی هستند که با این برنامه همکاری می کنند.

مخاطبان همچنین می توانند برنامه «شهر آفتاب» را ساعت  6:30 تا 9 ، «سعادت آباد» را ساعت 14:45 تا 17 و «تهران من» ساعت 17 تا 19 با موضوع پیروزی انقلاب از رادیو تهران موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز بشنوند.

«ایران استوار» در رادیو 

استودیو شماره 2 رادیو گفت‌وگو مستقر در خیابان آزادی نبش کوچه نورافکن با ویژه برنامه «ایران استوار» منعکس‌کننده شور و حماسه مردم در جشن پیروزی انقلاب خواهد بود.

برنامه ایران استوار در روز ۲۲ بهمن، با مصاحبه‌های متعدد مردمی از اقشار مختلف جامعه، به صدای مردم ایران تبدیل خواهد شد. از پیرمردان و پیرزنانی که خاطرات انقلاب را در سینه دارند تا جوانان و نسل پنجمی‌هایی که شور و اشتیاق خود به انقلاب را به نمایش می‌گذارند، همه در این برنامه روایتگر حماسه حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن خواهند بود.

این برنامه در گفت‌وگو با کارشناسان، مسئولان و گزارشگران از حال و هوای 22 بهمن در سایر نقاط جهان نیز خبر می دهد.

برنامه ایران استوار در روز ۲۲ بهمن، به نقش نسل پنجمی‌ها در انقلاب اسلامی خواهد پرداخت. این برنامه به گفت‌وگو با نسل پنجمی‌ها درباره انقلاب و انتظارات آنها از آینده کشور خواهد پرداخت.

میزبانی از «جشن پیروزی»

شبکه رادیویی صبا در روز یکشنبه ۲۲ بهمن‌ماه با استقرار در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن گزارش لحظه به لحظه حضور مردم را در ویژه برنامه «جشن پیروزی»  تقدیم مخاطبان می‌کند.

این ویژه‌برنامه میدانی به انعکاس راهپیمایی و تجمع عظیم مردم و اعلام برنامه‌های مسیرهای حرکت می پردازد. همچنین با انعکاس پیام های شنوندگان در قالب گزارش، تلفن و پیامک در این روز همراه و هم قدم با مردم می شود.

میزبانی هنرمندان، ورزشکاران،گروه‌های سرود، اجرای نمایش با حضور مردم، پخش سرودهای خاطره انگیز انقلابی، برگزاری مسابقه رادیویی و گفت‌وگوی مردمی در فضای شاد از بخش‌های این ویژه برنامه است.

تقدیر از برگزیدگان پویش خاطره‌سازی برای ثبت خاطرات راهپیمایی 22 بهمن از مهمترین بخش‌های این برنامه است.

علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در محل ایستگاه رادیویی صبا در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن در خیابان آزادی، تقاطع بهبودی همراه عوامل رادیو صبا به این جشن بپیوندند.

این ویژه‌برنامه به تهیه‌کنندگی امیر اکبری با اجرای آرمان غفاریان، مریم خادم‌پور و مهدی پر از ساعت 8:15 صبح روز یکشنبه 22 بهمن همراه شنوندگان می‌شود.

برنامه مشترک

«روز خوب پیروزی » برنامه مشترک رادیو نمایش و رادیو ایران  است که همزمان به روی آنتن می‌رود. این برنامه از یستگاه این شبکه واقع در خیابان حبیب‌الله، 22 بهمن‌ماه از ساعت 9 تا 12 ظهر به صورت زنده پخش می شود.

ایران سربلند را بشنوید

رادیومعارف با دو ویژه‌برنامه شب و روز 22 بهمن و چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن می گیرد.

در این برنامه 90 دقیقه‌ای پویش اجرای سرودهای انقلابی در بین خانواده‌ها، نوجوانان و جوانان، هیئات،کانون‌ها و … اجرا می‌شود.

برنامه زنده ایران سربلند در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ساعت 18:45 الی 20 تقدیم مخاطبان رادیو معارف می‌شود.

 برنامه «صبح آزادی» ویژه‌برنامه زنده روز 22 بهمن است که با هدف یادآوری ویژگی‌های ملت مسلمان ایران برای رسیدن به پیروزی انقلاب از ساعت 8:30 به مدت 330 دقیقه به صورت استودیویی و میدانی واقع در یکی از خیابان‌های محل راهپیمایی مردم در روز 22 بهمن در قم بروی آنتن می‌رود.

بیان خصوصیات، ویژگی‌ها و اصول اساسی در موفقیت انقلاب و دستاوردهای انقلاب و همچنین بیان شاخصه‌ها و مولفه‌های پیروزی در انقلاب از دیگر اهداف و موضوعات صبح آزادی است.

مسیر همدلی در رادیو سلامت

رادیوسلامت ویژه‌برنامه 22 بهمن را با نام مسیر همدلی به تهیه‌کنندگی یوسف فرجی و گویندگی مسعود خواجه‌وند و محمد مطلب پخش می‌کند. این برنامه از تولیدات گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت است که به سردبیری فاطمه شهبازی تهیه می شود. گزارشگری این برنامه به عهده مرجان قندی است که از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر پخش می شود. این برنامه شامل مسابقه و گزارش های مردمی است. رئیس بسیج جامعه پزشکی، کارشناسان اورژانس و هلال احمر، روسای دانشگاه علوم پزشکی و … مهمان برنامه هستند. همچنین بخشی از آیتم‌های برنامه به موضوع انتخابات و چهلم شهدای کرمان اختصاص دارد. همچنین گزارش‌های مردمی بخشی از برنامه را شکل می‌دهد. موضوع برنامه نیز حضور پرشور مردم نشانه اقتدار ملی است. در بخشی از برنامه رادیو سلامت محمد مطلب خواننده هم ترانه های حماسی را اجرا می کند.

برنامه میدان آزادی

شبكه رادیویی فرهنگ ویژه برنامه ای را تحت عنوان « میدان آزادی» به صورت زنده و مستقیم روی آنتن می برد.

در این برنامه كارشناسان و چهره های فرهنگی مهمان جایگاه پخش این برنامه در میدان آزادی تهران ابتدای خیابان آزادی می شوندكه با آنها‌پیرامون دستاوردهای فرهنگی انقلاب گفتگو می شود.

ضمن اینكه در فواصل برنامه در ارتباط با گزارشگران شبكه رادیویی فرهنگ در مسیر راهپیمایی منتهی به خیابان آزادی گزارش های مردمی و گفتگو با چهره های فرهنگی و هنری حاضر در راهپیمایی به صورت زنده و مستقیم از ساعت ۹ صبح تقدیم می شود.

گفت‌وگو با شخصیت‌های هنری ،علمی و فرهیخته در خصوص ماهیت انقلاب، بیان خاطرات نسل‌های انقلاب برای نسل جوان و انعكاس نظرات و دیدگاه‌های آنان، ارتباط استودیویی با مراكز و گزارشگران استان‌ها از جمله بخش‌هایی است كه روی آنتن می رود.

«میدان آزادی» كاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است كه به گویندگی سید دانیال معنوی و سکینه ارجمندی از ساعت۹ صبح تا اذان ظهر روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز پخش می‌شود.

امتیاز دهید