امیرمحمد زند در “ستایش 3”

هنردستان : امیرمحمد زند می‌گوید اگر فصل دوم “ستایش” کامل پخش می‌شد، قطعاً می‌توانست همانند فصل اول مخاطب خود را داشته باشد.

امیرمحمد زند بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که سال گذشته سریال “ماه و پلنگ” را بر روی آنتن تلویزیون داشت درباره فعالیت‌های جدید خود گفت: در طی این مدت پیشنهادهایی داشتم که در حال بررسی آن‌ها هستم. در حال حاضر فیلم سینمایی “آکاردئون” ساخته آرمان زرین کوب را آماده اکران دارم.

 

امیرمحمد زند بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که سال گذشته سریال “ماه و پلنگ” را بر روی آنتن تلویزیون داشت درباره فعالیت‌های جدید خود گفت: در طی این مدت پیشنهادهایی داشتم که در حال بررسی آن‌ها هستم.

او ادامه داد: در حال حاضر فیلم سینمایی “آکاردئون” ساخته آرمان زرین کوب را آماده اکران دارم، علاوه براین فیلم “دو ماه شمسی” را نیز آماده دارم به تهیه کنندگی سید جلال دهقانی‌اشکذری و کارگردانی سعید زارعیان که برای گروه هنر و تجربه تولید شده است. این فیلم سرگذشت شهیدان کاظم دیاله و حاج عباس احمدی دو نفر از انقلابیون روستای شمسی رستاق اشکذر است که در دوران انقلاب اسلامی به شهادت رسیده‌اند.

بازیگر “اتوبوس شب” افزود: مدت‌هاست فیلم سینمایی “حیرانی” به کارگردانی علی عظیم زاده و تهیه کنندگی سحر ریحانی را با مضون الطاف امام رضا (ع) آماده اکران دارم، اما هنوز زمان نمایش آن مشخص نشده است. در این فیلم با خانم ضیغمی و آقای حیایی همبازی بودم.

وی درباره حضورش در فیلم “آکاردئون” بیان کرد: در این فیلم با آقای مسعود ولدبیگی، خانم شیرین یزدان بخش و ویدا جوان همبازی بودم. قصه فیلم درباره دو زوج است یکی پیر و سالخورده و دیگری زوجی جوان که هرکدام از این زوج‌ها مشکلات خاص خود را دارند و زندگی زناشویی آن‌ها به مشکل برخورده است و من در این فیلم نقش یک مرد عصبی را دارم که همسرش را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد.

زند در ادامه درباره نوع بازی متفاوتی که در این فیلم دارد و چگونگی رسیدن به نقش خود اظهار کرد: نقشی که در این فیلم دارم در واقع ترکیبی است از مجموعه همه چیز که معمولاً در بازی در نظر می‌گیرم. بخشی از این برداشت‌ها از بیرون و بخشی مربوط به تجربیات خودم است، از سوی دیگر از بعد روانشناسی سعی می‌کنم تحلیلی از این شخصیت داشته باشم و ابعاد روانشناختی آن را نیز در نظر بگیرم. در نهایت بخش مهمی از کار هم به فیلمنامه و البته کارگردانی خوب آرمان زرین کوب باز می‌گردد که خیلی به حیطه کاری خود مسلط است.

 بازیگر “رخ دیوانه” همچنین خبر از ساخت فصل سوم سریال “ستایش” داد و گفت: صحبت‌هایی درباره تولید “ستایش 3” شده است، ولی تا سیناپس آن کامل آماده شود، زمان لازم است و فکر می‌کنم اگر همه چیز خوب پیش برود نیمه دوم سال کلید خواهد خورد.

وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که فکر می‌کند فصل بندی سریال‌ها در تلویزیون تا چه اندازه می‌تواند در جذب مخاطب موفق باشد، عنوان کرد: بستگی به پایه‌ها و ریشه‌های نوشته دارد. بعضی از نوشته‌ها قابلیت این را دارند که تعداد قسمت بالایی داشته باشند و برخی هم این قابلیت را ندارند. فیلمنامه اگر از ابتدا گره‌های داستانی، شخصیت‌ها و بچه قصه‌های خوبی داشته باشد، می‌تواند تا چند فصل نیز ادامه یابد. اما اینکه بعد از پخش چند قسمت و استقبال مخاطب از کار شروع به ساخت فصل بعدی آن می‌کنند درست نیست، چرا که قصه‌ها از ریشه طراحی نشده‌اند و همین عامل نیز موجب از هم گسستگی فیلمنامه شده و فصل‌های بعدی کمتر مورد توجه مخاطب واقع می‌شوند.

زند افزود: من معتقد به این ماجرا نیستم، آنچه در خارج ساخته می‌شود بسیار با برنامه ریزی بوده و از ابتدا برای آن فکر می‌شود و قصه‌ها طراحی خاص خود را دارند، اما ما متاسفانه کپی کارهای خوبی هستیم و به این موضوعات خیلی توجهی نمی‌شود. در واقع در خارج از کشور از ابتدا بازاریابی درستی صورت گرفته و به نوعی کار می‌کنند تا اثر با مخاطب ارتباط برقرار کند و در انتظار فصل‌های بعدی کار باشند.

بازیگر “اتوبوس شب” گفت: در تلویزیون ایران بهتر است از ابتدا تعداد قسمت‌ها مشخص و بر اساس آن قصه‌ها نوشته شود و درامی که می‌خواهد شکل بگیرد، درست باشد. اتفاقی که برای سریال ستایش افتاد از همین دست بود. “ستایش 2” در واقع قرار بود یک سریال 50 قسمتی باشد که این اتفاق رخ نداد و تنها 25 قسمت از آن تولید شد، به نوعی باید گفت “ستایش 3” ادامه همان “ستایش 2” است. اگر فصل دوم “ستایش” کامل پخش می‌شد، قطعاً می‌توانست همانند فصل اول مخاطب خود را داشته باشد.

این بازیگر در ادامه فعالیت‌های خود نیز اظهار کرد: احتمالاً یک اثر نمایشی را امسال به روی صحنه ببریم، در حال حاضر مشغول انتخاب متن مناسبی هستیم که هم مورد توجه مخاطب عام و هم مورد توجه مخاطب خاص باشد.

منبع : هنرآنلاین 

امتیاز دهید