گزارش میدانی از شبکه‌های رادیویی در راه‌پیمایی فجر

هزاران نفر در جشن انقلاب اسلامی حضوری حماسی داشتند و شبکه‌های رادیویی در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه، تمام‌قد در میدان حاضر شدند و با تهیه و پخش ویژه‌برنامه‌های متنوع از ایستگاه‌های رادیویی و ساختمان پخش، انعکاس‌دهنده فریاد ایران سربلند مردم بودند.

همراه در روز پیروزی 

به گزارش روابط‌عمومی معاونت صدا، رادیو ایران همراه و همدل مردم با شروع راهپیمایی انعکاس دهنده حضور حماسی مردم بود. در ابتدای این برنامه با جانباز پهلوان اکبر غلامی، قهرمان سنگین وزن جهان در ۲۲ بهمن گفتگویی صورت گرفت. اجرای مسابقه شعر سرایی از بخش های شنیدنی برنامه بود. از مهمانان این شبکه می توان به دکتر صالحی وزیر امور خارجه سابق و رئیس سازمان انرژی اتمی و دکتر پدرام پاک آیین مشاور وزیر و رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت اشاره کرد که با این شبکه گفتگو کردند.

من به راهپیمایی آمده‌ام زیرا …

ملت ایران با حضور در غرفه رادیو فرهنگ طومار همدلی امضا کردند و گفتند آمده‌ام زیرا …

این شبکه، ویژه‌برنامه میدان آزادی را برای شنوندگان تدارک دیده بود. حمیرا فراتی، سمیه نجفی و علیرضا نوری گزارشگران برنامه در قالب گفتگو با مردم، صدای آنها را انعکاس دادند. یکی از مهمانان غرفه رادیو فرهنگ حضور فرد کم‌توان جسمی بود که نمی‌توانست برای طومار همدلی بنویسد اما علت حضور خود را ثبت کرد. یکی دیگر از مهمانان برنامه سهراب مختاری نویسنده بود که در گفتگو با این شبکه درباره خیابان آزادی صحبت کرد که بخشی از تاریخ انقلاب است و سال ۱۳۵۷ راهپیمایی‌های تاسوعا و عاشورا در این خیابان نماد وحدت بود و امروز در جشن انقلاب این میدان و خیابان سمبل وحدت و همدلی و همبستگی است‌‌. مهدی صفارنیا، رییس پارک فناوری پردیس در این شبکه اعلام کرد که این جشن بزرگ رشد دانش و مظهر اقتدار ملی و عزمی برای پیشرفت است. دکتر موسی حقانی پژوه در کفتگو با این شبکه عنوان کرد که تاریخ گواه همدلی مردم ایران است. سردار نقدی هم در گفتگو با این شبکه از نشان همدلی مردم گفت‌.

رادیو جوان با رویکرد بازتاب فضای جشن انقلاب اسلامی همراه با مردم بود. حامد نجم‌الهدی گویندگی برنامه را به عهده داشت. مریم هادیان، ناصر یوسفیان، محمد گراوند و امین قاسم فرع گزارشگران برنامه به میان مردم رفتند و صحبت‌هایشان را انعکاس دادند.گفت‌وگو با اصغر جهانگیر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از بخش‌های شنیدنی برنامه بود. سردار سعید محمد، رییس بنیاد مستضعفان در استیج رادیو جوان حضور داشت.گروه سرود دردانه‌های انقلاب در استیج این شبکه قطعه‌ای را اجرا کردند. برگزاری تست صدا در ویژه‌برنامه زنده در مسیر آزادی رادیو جوان با هدف جمع‌آوری طومار صوتی و با تست جمله «حریفت منم» و ادامه تکمیل این جمله با مردم عزیز ایران از بخش‌های جذاب برنامه بود. اجرای مسابقه مردمی از بخش‌های شنیدنی این رادیو بود که مورد توجه مردم قرار گرفت. اجرای سرود فرشاد سلطانی به نام «کنارم بمان» برنامه را شنیدنی کرد.

میزبانی از کودکان با لباس‌های محلی

استودیو رادیو تهران با هدف انعکاس حماسه حضور مردم در صحنه لحظه به لحظه همراه مردم بود. اجرای موسیقی زنده با حضور خواننده محلی و آواز ایران ایران در غرفه رادیو تهران از دیگر بخش‌های برنامه بود. همچنین کودکان با پوشیدن لباس‌های محلی در غرفه این شبکه سرودی را اجرا کردند. علی رضاپور خواننده کرد استان کرمانشاه همراه با مرتضی ملکی نوازنده ترانه کردی اجرا کرد که استقبال مردمی را به همراه داشت. محمدرضا باهنر، عضو تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با این شبکه اعلام کرد که مسئولان باید قدر ملت ایران را بدانند و خدماتی را عرضه کنند که در شان آنها باشند. همچنین علیرضا فخاری استاندار تهران تاکید کرد که گام دوم حضور باشکوه مردم در روز انتخابات خواهد بود. همچنین بخشی از برنامه اختصاص به گروه سرود بچه‌های ایران در این غرفه داشت.

رنگین‌کمان اقوام در رادیو

رادیو گفت‌وگو به عنوان یار همیشه همراه ملت طنین‌افکن صدای مردم بود. عوامل برنامه‌ساز این رادیو لباس قومیت‌های مختلف کشور را به تن کردند تا یکرنگی ایران را نشان بدهند. فرهاد ناصح، امین خرمی، امیر سیدآقایی و عطیه رضایی گزارشگران این شبکه رادیویی با مردم حاضر در صحنه گفت‌وگو گرفتند. اهدای جوایز به نسل پنجمی‌ها که در مسابقات رادیو گفت‌وگو شرکت کرده بودند، مورد توجه قرار گرفت. همچنین گروه سرود مرآت ماه قطعه ای را اجرا کردند.

دکتر حمیدرضا ترقی در این برنامه اظهار كرد که دهه‌هفتادی‌ها و دهه‌هشتادی‌ها بزرگ‌ترین نقش را در انقلاب ایفا خواهند كرد. اجرای موسیقی محلی از دیگر بخش‌های برنامه بود.گروه سرود آوای انتظار قطعاتی را اجرا کردند.

انعکاس رشد صنعت گردشگری

استودیو رادیو اقتصاد با شروع راهپیمایی طنین‌انداز صدای مردم بود. علیرضا بختیاری و تیمور کوشکی گویندگان این شبکه همراه با مردم بودند تا انعکاس‌دهنده حماسه بزرگ یوم‌الله باشند. یکی از بخش‌های برنامه اجرای مسابقه برای کودکان بود. همچنین پرویز فتاح رییس بنیاد مستصعفان با این شبکه گفت‌وگو کرد. دکتر امیر قاسمی رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در گفتگو با رادیو اقتصاد به نقش صنعت گردشگری در رشد اقتصادی و رشد صنعت گردشگری پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد.

همگام در مسیر همدلی

رادیو سلامت همپای مردم از شب قبل با بنا کردن غرفه برنامه مسیر همدلی را روانه آنتن کرد. مسعود خواجه وند و محمد مطلب گویندگی برنامه را به عهده داشتند و از حضور مشتاقانه مردم که کنار غرفه این شبکه ایستاده بودند در برنامه گفتند. مرجان قندی گزارشگر برنامه انعکاس‌دهنده صدای مردم بود. او برای گفتگو فقط سراغ بزرگترها نمی‌رفت و انعکاس دهنده صدای کودکان و نوجوانان بود. یکی از بخش‌های شنیدنی برنامه، مسابقه حضوری بود که با اقبال مردمی رو به رو شد و این شبکه در میان مردم پرچم پخش کرد. در بخشی از برنامه محمد مطلب ترانه ایران را اجرا کرد.

قدردانی رئیس رسانه ملی از مردم

شبکه رادیویی صبا با برنامه صبح صبا روایتگر حضور حماسی و مشتاقانه مردم در راهپیمایی شد. خادم‌پور گوینده برنامه در بین مردم حاضر در راهپیمایی بود. برگزاری مسابقه لطیفه‌گویی بین مخاطبان رادیو صبا حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه از بخش‌های شنیدنی بود. این شبکه در بخش‌های مختلف مسابقات متنوعی را برای حاضران در صحنه تدارک دیده بود. حسین تنها خواننده خراسانی با حضور در استیج رادیو صبا قطعه ای را زنده اجرا کرد. همچنین از دیگر بخش‌ها، اجرای گروه سرود دختران انقلاب شهرستان ورامین بود. سردار سلامی با حضور در غرفه به عوامل این غرفه خدا قوت گفت. سردار رویانیان پاسخگوی سوالات گزارشگران شد‌. دکتر جبلی رییس رسانه ملی در قالب گفتگو با گزارشگر رادیو صبا از حضور مردم در این رویداد ملی تشکر کرد.

ورزشکاران حاضر در میدان 

رادیو ورزش با ایجاد استودیو در مسیر راهپیمایی با دعوت از ورزشکاران و اهالی ورزش انعکاس‌دهنده حضور پرشور بود. در بخشی از برنامه گزارشگران کودک در غرفه حضور داشتند و فضای برنامه را برای شنوندگان شنیدنی کردند. علی مطهری نماینده سابق مجلس در این غرفه حضور داشت و از دیگر مهمانان امیر عزیزی پور رییس فدراسیون اسکواش و بابک فقیر نایب این فدراسیون بود که با این شبکه گفتگو کردند. همچنین روح‌الله رستمی قهرمان پاراوزنه برداری با حضورش در غرفه پاسخگوی سوالات این شبکه بود. این شبکه میزبان مهمانان بسیاری در عرصه ورزش بود.

روز خوب پیروزی، برنامه مشترک رادیونمایش و رادیو ایران بود که همزمان روی آنتن رفت. اجرای مسابقه شعرسرایی هیجان ویژه‌ای به فضای برنامه داد. همه تصاویر و گزارش‌های ارسالی از ایستگاه رادیویی ایران با مشارکت و همکاری رادیو نمایش تهیه و تولید می‌شد.

همچنین رادیوهای پیام و آوا هم انعکاس‌دهنده حضور مردم در راهپیمایی بودند.

امتیاز دهید