هنرمند نامی کشور آذربایجان از تجربیات و نگاه اش به حضور در ایران سخن گفت

هنردستان: کنسرت بین المللی گروه موسیقی “آلتونِ” کشور آذربایجان در “تالار وحدت” تهران برگزار می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، کنسرت بین المللی گروه موسیقی “آلتونِ” کشور آذربایجان به سرپرستی “محمد مطلق” و خوانندگی “آبگول میرزا علی اف”، در تاریخ 16 اردیبهشت ماه 1396 در “تالار وحدت” تهران برگزار می‌شود. این در حالی است که “صاحب پاشازاده”، یکی از اعضای این گروه و موزیسین مطرح و موفق موسیقی آذربایجانی که تا به حال چندین سفر و حضور هنری در ایران داشته است، در آستانه برگزاری این کنسرت، از تجربیات و نگاه خود به این حضور چندین باره در ایران گفته است.

این کنسرت که با هدف حفظ اصالت و اشاعه موسیقی اصیل آذری، رپرتواری غنی را تقدیم مخاطبان و موسیقی دوستان می‌کند، متشکل از هنرمندان توانمندی از کشور آذربایجان یعنی “صاحب پاشازاده” نوازنده تار، “طغرل اسدلایف” نوازنده کمانچه، “آبگول میرزا علی اف” خواننده، “فرید ممداف” نوازنده گارمون، “رامیل ولی اف” نوازنده کیبورد و “امین موسی اف” نوازنده قوشا ناغارا می‌باشد و “محمد مطلق” از ایران، علاوه بر سرپرستی این مجموعه، نوازندگی ساز ناقارا را بر عهده دارد.

 

“صاحب پاشازاده”، درباره این کنسرت و حضورش در ایران گفت: “من بسیار خرسندم که فرصتی دیگر دست داده تا در ایران حضور داشته باشم و به اجرای موسیقی بپردازم. من تا به حال دفعات متعددی شاید در حدود 15 بار به ایران سفر کرده‌ام و در کنسرت‌ها و مجموعه‌های مختلفی از جمله ارکستر ملی ایران و جشنواره بین المللی موسیقی فجر نوازندگی کرده‌ام. در شهرهای مختلفی همچون تهران، اصفهان، شیراز، مازندران، رامسر، بابل، ساری، اردبیل، تبریز، مشهد و کیش نیز برنامه موسیقی داشته‌ام و از این تجربیات پربار، بسیار احساس خوشبختی می‌کنم.”

 

وی افزود: “همیشه آنچه از سوی مخاطبین ایرانی نصیبم شده، حرمت و احترام به موسیقی آذربایجان بوده و این امر زمینه ای برای انگیزه و تلاش بیشتر من بوده تا باز هم به ایران سفر کنم و نسبت به این مهرورزی‌ها ادای دین داشته باشم. با بسیاری از موسیقیدانان و پیشکسوتان این عرصه آشنا هستم و با بسیاری از آن‌ها دوست هستم. استاد شجریان، استاد علیزاده که نوازندگی تارشان را بسیار می‌پسندم، استاد اردشیر کامکار نوازنده فوق العاده کمانچه، استاد گنجه ای و… از جمله این اساتید سرشناس هستند. استاد یحیی نامی هم از نوازندگان قدیمی موسیقی ایرانی خاطرم هست که بسیار به نوازندگیشان علاقمند بودم. بسیاری از هنرمندان موسیقی ایرانی، بنده را می‌شناسند و نسبت به نوازندگی من لطف داشته و آنرا می‌پسندند.”

 

این موزیسین توانا با نگاهی به همکاری گروه “آلتون” و “محمد مطلق” سرپرست و نوازنده گروه، عنوان کرد: “محمد مطلق بسیار نوازنده قدرتمندی هستند و اگرچه این اولین همکاری ما با اوست، اما دوستی ما چند سال است که شکل گرفته است و مدت‌های زیادی است که با یکدیگر در ارتباط و مراوده هستیم. مطلق انسان و دوست بسیار خوبیست و من به دوستی با او افتخار می‌کنم. قطعاً این آخرین همکاری ما نخواهد بود. او برنامه ریز و مدیر آگاه و موفقی است و در حق او می‌توانم عنوان کنم که آنقدر ذهن من نسبت به “محمد مطلق” و توانایی‌هایش مثبت است که این موضوع مرا به همکاری‌های بیشتر با او در آینده سوق می‌دهد.”

 

پاشا زاده در پایان خاطر نشان کرد: “بسیار مایلم که این کنسرت در تبریز نیز برگزار شود. پر واضح است که آن خطه برای موسیقی آذربایجانی، لطف و احترام خاصی قائل‌اند. با اشتیاق به دیدار دوستان موسیقی دوست ایرانی می‌روم و از همینجا به تمام ایرانی‌های عزیز و دولت ایران سلام و درود می‌فرستم.”

 

شایان ذکر است که کنسرت موسیقی بین المللی گروه “آلتون”، در ساعت 18 از تاریخ 16 اردیبهشت ماه در “تالار وحدت” بروی صحنه می‌رود و علاقمندان می‌توانند جهت خرید اینترنتی بلیت به سامانه www.iranconcert.com مراجعه نمایند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید