نمایش آثار عبدالله قهرمان در گالری فردا

هنردستان: گالری فردا در نمایشگاهی به نام “سماع قلم” مجموعه خط‌های عبدالله قهرمان را به نمایش درخواهد آورد.

 

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی گالری فردا، این گالری در نمایشگاهی که جمعه پیش رو افتتاح خواهد شد، آثار عبدالله قهرمان را به نمایش درخواهد آورد که در آن این هنرمند آثار خط در گرایش‌ ثلث را به نمایش درخواهد آورد که ویژگی خاص آن‌ها ابعاد بزرگشان است.

این آثار همگی در ابعاد بزرگ به رشته تحریر درآمده و در این نمایشگاه حدود 30  اثر از این هنرمند روی دیوار خواهد رفت و به نمایش درخواهد آمد. این آثار بر روی کاغدهای نفیس آهارمهره ترکیه‌ای نوشته شده است.

 

قهرمان که سابقه برگزاری نمایشگاه‌های زیادی در این حوزه را در کشورهایی مثل ترکیه، آدربایجان و امارت متحده عربی، عراق و گرجستان را داشته است، برای اولین بار آثار خود را با این ابعاد در گالری فردا به نمایش درخواهد آورد. وی در این نمایشگاه ضمن گار بر روی آیات قرآنی، توجه ویژه ای نیز به مولانا داشته و حتی نامن نمایشگاه خود را از این مصرع مولانا ” چه سماع‌هاست در جان چه قرابه‌های ریزان” الهام گرفته است. یکی از آثار وی در این نمایشگاه، اثری است که قهرمان با آن موفق به کسب مدال طلای فستیوال شارجه شده است.

 

در سابقه هنری عبدالله قهرمان فوق ممتازی(ثلث)  انجمن خوشنویسان  ایران، مهندسی معماری دانشگاه آزاد، عضویت در انجمن خوشنویسان ایران شعبه بجنورد، عضویت در شورای هنرهای تجسمی وخوشنویسی استان، فارغ التحصیل ممتاز ازانجمن خوشنویسان ایران، عضویت در موسسه  توسعه  هنرهای تجسمی ایران ، مدرس دانشگاه دارالفنون و شاگردی اساتید به نامی  مرحوم  مصطفی مهدیزاده . ابراهیم العبودی و استاد جواد خوران ترکیه آمده است.

 

این نمایشگاه از 15 اردیبهشت تا 21 این ماه در گالری فردا برپا شده است و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از ساعت 16 تا 20 به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی 6، پلاک دو واحد 2 مراجعه کنند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با تلفن 86072602 تماس بگیرند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید