شب موسیقی آذربایجان با اجرای نوازنده سرشناس کمانچه

هنردستان: نوازنده سرشناس آذربایجانی روی صحنه کمانچه می‌نوازد.

 

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی،  شب موسیقی آذربایجان با عنوان “محبت بی‌پایانم” با اجرای امامیار حسن‌او و هم‌نوازی بابک خادمی در تالار رودکی به روی صحنه می‌رود.

 به گفته خادمی در این اجرا قطعاتی از موسیقی فولکلور آذربایجانی از جمله رِنگ‌ها، رقص‌ها و ماه‌نیها اجرا می‌شود. خادمی دباره جزئیات این اجرا گفت: کنسرت در دو پرده و به شکل بی‌کلام برگزار می‌شود. در پرده اول سولونوازی امام‌یار حسن‌او را داریم و در پرده دوم من با سازهای کوبه‌ای او را همراهی می‌کنم.

 

این نوازنده درباره حضور حسن‌او در ایران گفت: سال گذشته حسن‌او به ایران آمد و ما آلبومی با هم ضبط کردیم و ایشان مسترکلاس‌هایی در تبریز برگزار کرد. در همان سفر به من پیشنهاد داد که یک اجرای دو نفره روی صحنه داشته باشیم که این پیشنهاد هم‌اکنون محقق شده است.

 

خادمی در ادامه توضیح داد: حسن‌او پیش از این با اساتید سرشناس موسیقی از جمله پژمان حدادی، پژهام اخواث، مشکین‌قلم و اساتید دیگر برنامه اجرا کرده است. او درباره خصوصیات اجراهای حسن‌او افزود: هم‌نوازی با امام‌یار کاری پیش‌بینی‌ناپذیر است اما به واسطه تبحر و مهارتش در اجرا همراهی با او کاری بسیار لذت‌بخش است و یقین دارم بینندگان هم از آن لذت خواهند برد.

 

کنسرت محبت بی‌پایانم در روزهای 19 و 20 اردیبهشت ساعت 21 در تالار رودکی به روی صحنه می‌رود. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت ایران‌کنسرت مراجعه کنند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید