نمایشگاه انفرادی نقاشی «هوژین» برگزار می‌شود

نمایشگاه نقاشی‌های «سحر غیاثوند» با عنوان «هوژین»، روز جمعه ۴ اسفندماه در گالری زرنا افتتاح می‌شود.

به گزارش هنردستان ، مراسم افتتاحیه نمایشگاه «هوژین» ساعت ۱۶:۳۰ روز جمعه ۴ اسفند ماه در گالری زرنا برگزار می‌شود. همچنین نمایشگاه «هوژین» با اجرای پرفورمنس توسط این هنرمند همراه خواهد بود. طراحی حرکت پرفورمنس را سارینا شاد بر عهده داشته است.

سحر غیاثوند متولد ۱۳۶۵ است و پیش از این با آثارش در نمایشگاه گروهی گالری زرنا، بخش نقاشی نمایشگاه قرآن و نمایشگاه‌هایی در ترکیه و هلند شرکت داشته است.

این هنرمند در مورد آثار به نمایش‌ درآمده در نمایشگاه انفرادی «هوژین» می‌گوید: در جهانی هستیم بدون صلح و بدون عشق، بدون مهربانی و بدون دانش؛ تکه‌زمین‌هایی جدا با نام هوژین. تک‌درختی روی این زمین وجود دارد که زمین را نجات خواهد داد، عشق در زمین از ریشه‌های درخت جاری می‌شود و هوژین از درخت زندگی می‌گیرد هر درخت یک انسان است و هر انسان یک درخت.

همچنین غیاثوند در استیتمنت نمایشگاه انفرادی خود نوشته است: «درختی که تولد و مرگ را بر اساس فلسفه می‌تواند به عنوان نمادی از چرخه زندگی و مرگ در نظر بگیرد. این فرایند نشان‌دهنده‌ تولد، رشد، رنج، پیری و مرگ است. در حالی که بذر درخت تولید شده است اما همچنین قادر به رشد و تبدیل‌شدن به چیزی بزرگ‌تر است. با گذشت زمان، درخت پیر می‌شود و سپس به خاک بازمی‌گردد اما همچنان آثار آن در جامعه باقی خواهند ماند. بنابراین، درخت به عنوان یک نماد از چرخه زندگی‌ است که نشان‌دهنده تولید، رشد، پیرشدن و میراث باقی مانده است.»

آثاری که در این نمایشگاه حضور دارند، در ۲ بخش به نمایش درمی‌آیند. در بخش «هوژین» ۱۳ تابلو و در بخش مجزای دیگر، ۲۰ تابلو نقاشی روی دیوار گالری می‌روند که همه آثار با تکنیک آبرنگ اجرا شده‌اند.

نمایشگاه انفرادی «هوژین» از روز ۴ تا ۹ اسفند ماه در گالری زرنا برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به تماشای این آثار تجسمی می‌توانند طی روزهای یادشده از ساعت ۱۶ تا ۱۹ به نشانی خیابان انقلاب، بین وصال شیرازی و دانشگاه، کوچه اسکو، پلاک ۱۰، طبقه دوم مراجعه کنند.

4.9/5 - (40 امتیاز)