تهیه‌کننده «کتاب قانون»: هدف ما به تصویرکشیدن فعالیت نمایندگان بود

محمدحسین سعادتی، تهیه‌کننده رئالیتی‌شو «کتاب قانون»،گفت: این مجموعه یک ویژه‌برنامه سیاسی است که به مناسبت انتخابات مجلس تهیه و تولید شده. باید برنامه‌ای جذاب ساخته می‌شد تا مردم هم آن را ببینند که در حوزه برنامه‌سازی سیاسی کار سختی است. به همین دلیل با توجه به ویژگی‌های فرم‌های برنامه‌سازی، یک رئالیتی‌شو ساختیم به شکلی که افراد واقعی در محیط نمایشی قرار بگیرند که فیلم‌نامه آن حول لایحه‌ها و طرح‌های مجلس با زبانی طنز نوشته شده است.

او ادامه داد: هدف ما از ساخت «کتاب قانون» این بود که نشان دهیم یک نماینده مجلس چگونه می‌تواند به جامعه و مردمی که به او رای داده‌اند خدمت کند یا این‌که فقط برای خودش کار کند، نماینده مجلس چه کارهایی انجام می‌دهد و مجلس چه اهمیتی دارد.

سعادتی با اشاره به چالش‌های ساخت برنامه‌های سیاسی بیان کرد: درباره ساخت «کتاب قانون» نیز یک سری ملاحظات و نکات وجود داشت؛ حساسیت‌هایی بود و درباره خروجی نهایی نگرانی‌هایی وجود داشت. در مجلس با نگاهی باز بسیار کمک کردند تا این مجموعه بدون جهت‌گیری خاص ساخته شود. در بخش‌های بسیاری ما مجلس را نقد کرده‌ایم اما خرده نگرفتند که نکته مثبتی بود.

این تهیه‌کننده درباره تاثیرگذاری فرم رئالیتی‌شو اظهار کرد: حوزه سیاسی مخاطب خودش را دارد اما سعی کردیم در قالب و محتوا طوری پیش برویم که گستره مخاطب وسیع‌تری داشته باشیم. برای اولین‌بار است که یک کار سیاسی در قالب رئالیتی‌شو ساخته شده که باید دید نتیجه نهایی چه می‌شود و آیا مخاطب ارتباط برقرار می‌کند؟

او افزود: رئالیتی‌شو متن دارد که نویسنده‌ای آن را نوشته. در این قالب اتفاقاتی واقعی داخل یکسری اتفاقات نمایشی می‌افتد که در نوع خود جذاب است. وقتی در حوزه سیاسی توانسته با مخاطب ارتباط برقرار کند، در حوزه سرگرمی هم می‌تواند موفق باشد.

رئالیتی‌شو «کتاب قانون» به کارگردانی سعید ابوطالب و تهیه‌کنندگی محمدحسین سعادتی، روزهای فرد ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه یک می‌رود و ساعت ۲۳ بازپخش می‌شود.

دیگر عوامل این مجموعه عبارتند از: مجری طرح: حسین نیرومند، بازیگردان: سینا رازانی، مدیر تولید: حسین شمسایی، مدیر تصویربرداری: شهرام رحیمی.

امتیاز دهید