برگزاری پویش و مسابقات انتخاباتی در شبکه‌های رادیو

امروز بهار در زمستان شکوفه کرده و مردم با حضور پرشورشان پای صندوق‌های رای، رزمایش اقتدار، عزت و آزادی ایران را به گوش جهانیان می‌رسانند. در این حماسه، شبکه‌های رادیویی انعکاس‌دهنده حضور گرم و پرشور مردم پای صندوق‌های رای هستند. ضمن این‌که امسال معاونت صدا سعی کرد حضوری متفاوتی در صحنه انتخابات داشته باشد و بر بستر رسانه‌های نوین و با بهره‌گیری از ابزارهای فناورانه،«سامانه تبلیغات و معرفی صوتی نامزدهای ایرانصدا» را ویژه انتخابات راه‌اندازی کرد که مورد اقبال مردم قرار گرفت. همچنین دست‌اندرکاران شبکه‌های رادیویی در قالب گزارش‌های متنوع از مسئولان و مردم نشان دادند رادیو همیشه و در موقعیت‌های مختلف هم‌پای مردم است که در این گزارش به این اتفاقات پرداخت شده. برگزاری پویش و مسابقات با محوریت انتخابات از دیگر بخش‌های شنیدنی برنامه‌های رادیو در روز انتخابات است.

صدای رای‌اولی‌ها از ایران

به گزارش روابط‌عمومی معاونت صدا، ایستگاه رادیو ایران در مسجد امام حسن عسکری (ع) شهر ری مستقر شد و از اولین ساعات انتخاب گزارشگر شبکه با مسئولان برگزاری انتخابات صحبت کرد. نوید دانشور گزارشگر شبکه از مسجد المهدی مجیدیه شمالی روایتگر صدای مردم بود. رای اولی ها در گفتگو با گزارشگران این شبکه از افزایش قدرت تحلیل شان درباره انتخابات گفتند و تاکید کردند که منجر به شناخت دشمن و راه های مقابله با آنها و خنثی کردن توطئه های بدخواهان شده است.

مسابقه «ما امروز برنده‌ایم»

شبکه رادیویی ورزش با تمام توان از ساعت ۸ صبح امروز به صورت زنده و مستقیم به پوشش حضور ورزشکاران، قهرمانان و قشرهای مختلف مردم پرداخت و با حضور گزارشگران اعزامی خود در سطح شهر تهران و سالن افراسیابی مجموعه ورزشی شهید شیرودی همپای مردم ایران در پای صندوق رای حاضر شد. یکی از بخش های شنیدنی رادیو ورزش اجرای مسابقه برای مردم بود که در قالب برنامه میدان انتخاب خواست تا این جمله «ما امروز برنده‌ایم چون…» را تکمیل کنند. این مسابقه با اقبال مردم رو به رو شد. محمد شروین اسبقیان معاونت توسعه وزارت ورش در گفتگو با این شبکه اعلام کرد جامعه ورزش امسال همه در کنار هم در ورزشگاه شهید شیرودی پای صندوق های رای هستند و با این رویداد دشمن شکست خورد. محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک هم تاکید کرد که اولین نفر رای داد و خودش را به جمع ورزشکاران رساند. علی جوادی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران در گفتگو با این شبکه تاکید کرد نماینده‌ای که با دلسوزی نگاه ویژه ای به موضوعات ورزشی داشته باشد، انتخاب اوست. جواد فروغی قهرمان رشته تیراندازی بیان کرد که اگر از حق خود بگذریم بعداً نباید به خودمان اجازه انتقاد دهیم. باید مطالبه‌گر باشیم و برای آینده خود اهمیت قائل شویم. مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان در گفت‌وگو با گزارشگر مستقر در ورزشگاه شهید شیرودی گفت بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی، مسئولین، دلسوزان و جوانانی هستند که همواره پای نظام ایستادند و با عملکرد خود ثابت کردند و امروز هم آمدند تا پای همه گام‌ها امضای نهایی را بزنند. دکتر نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت به افرادی رای بدهیم که به فکر خودشان نباشند، به فکر مردم باشند و برنامه محور و اخلاق محور باشد.

دعوت نمایشی‌ها برای پویش

این شبکه رادیویی پویش دعوت را برگزار کرد که با اقبال مردم رو به رو شد. علاقمندان می‌توانند آثار خود را در قالب‌های متن، صوت، تصویر و فیلم تا ۲۰ اسفند سال جاری در سامانه پلتزار بارگذاری کنند. رادیو نمایش با برنامه هم رای روز انتخاب انعکاس‌دهنده صدای مردم در روز انتخابات بود. محمدرضا میرحسینی گزارشگر این رادیو از حضور پرشور مردم مقابل حسینیه ارشاد گزارش داد. محمد ربیع هاوی گزارشگر رادیو نمایش از آبان از حضور جوانان رای اولی پای صندوق‌های رای خبر داد. علیرضا فخاری استاندار تهران روی خط این شبکه از ارسال صندوق‌های سیار به سطح شهر برای سهولت رای‌گیری گفت. در بخشی از برنامه رادیو نمایش زهرا پوریامهر از حضور مردم در دمانی منفی 4 درجه پای صندوق‌های رای خبر داد. محمدسبحان حسنی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری ایلام در گفت‌وگو با رادیونمایش از حضور گسترده مردم و خانواده‌های شهدا، ایثارگران، رزمندگان و جانبازان پای صندوق‌های رای گزارش داد. همچنین رادیونمایش با کاراکتر نمایشی آمیزبالا که گزارشگر اختصاصی این شبکه است به میان مردم در سطح شهر رفت و با آنها گفت‌وگو کرده است.

رویکردی متفاوت در فضایی شاد

رادیوصبا رویکردی متفاوت و در فضایی شاد و با اجرای مهبد قناعت‌پیشه و مریم خادم‌پور را برای ویژه‌برنامه‌های انتخاباتی در نظر گرفت که مور توجه مخاطبان قرار گرفت. این شبکه رادیویی پویش من هم رای می دهم را برگزار کرد. رادیوصبا بخشی از برنامه را با صدای مراكز خوزستان، قم، یزد، سمنان و فارس به صورت مشترک اجرا کرد و از حال و هوای انتخابات این شهرها گفته شد.

انعکاس صدای اقتدار مردم

گزارشگران رادیوفرهنگ از حسینه ارشاد، مسجد جامع شهرک محلاتی، وزارت کشور و سطح شهر گزارش از حضور مردم ارائه کرد. حمیرا فراتی گزارشگر رادیو فرهنگ، صحبت‌های مردم را انعکاس داد که آنها علت حضورشان را بهره‌بردن از حق طبیعی، حفظ اقتدار، امنیت و لبیک به دعوت ولی فقیه عنوان کردند. دکتر عباسعلی فرزندی، استاد دانشگاه، در گفتگو با ویژه برنامه «باهم برای ایران» رادیو فرهنگ گفت که اگرچه بنظر عالمان دینی، حضور ما در عرصه‌های گوناگون به ویژه انتخابات، یک واجب شرعی است اما به نظر می‌رسد واجب عقلی هم هست چرا که عقل می‌گوید انتخابات در سرنوشت افراد و جامعه اثرگذار است و هیچ انسان عاقلی نیست که نسبت به سرنوشت خود بی‌تفاوت باشد.  دکتر عباسعلی فرزندی، استاد دانشگاه از شکل‌گیری مجلس قوی گفت. یکی از بخش‌های شنیدنی رادیو فرهنگ به گفتگو با یک شهروند اختصاص داشت که به عشق روز انتخابات به مردم گل هدیه می‌داد. این گزارش شنیدنی مورد توجه مردم قرار  گرفت.

صدای عروس و داماد پای صندوق رای از رادیو تهران

شبكه رادیویی تهران با استقرار در میدان خراسان مسجد لرزاده، لحظه به لحظه، اخبار، رویدادها، اتفاقات و حواشی انتخابات و … را از منعكس می‌كند.گزارشگران این شبکه، انعکاس‌دهنده صدای جوانان پای صندوق‌های رای بودند. همچنین یکی از بخش های شنیدنی صدای عروس و دامادی بود که در روزی عروسی شان پای صندوق رای آمده بودند. دکتر علی القاضی‌مهر رئیس دادگستری استان تهران در گفت‌وگو با این شبکه تاکید کرد که امروز نبرد سیاسی ملت ایران با دشمنان است. دکترسیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد در گفت و گو با رادیو تهران از انتخاب هوشمندانه از سوی آحاد مردم گفت. علیرضا فخاری استاندار تهران هم در گفتگو با این شبکه اعلام کرد که در چند ماه گذشته آموزش های لازم و هر آنچه برای برگزاری انتخابات نیاز بود فراهم و زمینه‌سازی برای امنیت و سلامت انتخابات انجام شده است.

ساخت آینده جوانان با ایران جان

رادیوسلامت با ویژه برنامه ایران جان از اولین ساعات انتخابات همپای مردم بود. گزارشگر این شبکه با رای‌اولی‌ها مصاحبه کرد که آنها پای صندوق‌های رای به این موضوع تاکید داشتند با اتنخاب اصلح بتوانند آینده جوانان فردا و نسل های بعد را بسازنند. مجید میر احمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در گفتگو با مرجان قندی گزارشگر این شبکه از حضور چشمگیر رای‌اولی‌ها به همراه خانواده‌ها در پای صندوق های رای گفت و تاکید کرد که انتخابات در سراسر کشور در امنیت کاملا در حال برگزارش است. یکی از بخش‌های جذاب برنامه ایران جان برگزاری مسابقه عکاسی با محوریت حضور مردم پای صندوق رای بود که بعد از اعلام گوینده با اقبال مردم روبه‌رو شد. عبدالرحمان رستمیان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هم در گفتگو با این شبکه اعلام کرد هر قانونی که در مجلس تصویب می‌شود باید پیوست علمی داشته باشد.

رادیوجوان با متولد ایران

شبکه رادیویی جوان در بخش‌های مختلف برنامه متولد ایران با دکتر مجید میراحمدی معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت‌وگو کرد. عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصاحبه با این شبکه جوانان کشور را پای صندوق‌های رای در راستای پیشرفت و توسعه کشور دعوت کرد. محمد اسلامی رئیس انرژی اتمی ایران و معاون رئیس‌جمهور در برنامه زنده «متولد ایران» رادیو جوان ایشان در خصوص حضور پرشور مردم در پای صندوق اخذی رای اطلاع دادند و از حال‎وهوای پرنشاط کشور ایران توضیح داد.

ارتباط با مراکز استان‌ها

رادیو اقتصاد هم‌پای مردم از اولین ساعت حضور انتخابات پای صندوق‌های رای بود. گزارشگران برنامه در سطح شهر و در ستادهای انتخاباتی مراکز اقتصادی حضور داشتند و در گفتگو با مردم نقش حضور افراد جامعه را در سرنوشت کشور انعکاس دادند. ارتباط با شهرستانها از دیگر بخش های ویژه برنامه این شبکه رادیو بود که حال و هوای انتخابات در سایر مناطق ایران را اطلاع‌رسانی کرد. مهدی رمضانی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار کردستان در گفت‌وگو با این شبکه تاکید کرد که 63 هزار رای‌اولی به اتفاق اعضای خانواده در انتخابات حضور پرشور خواهند داشت.

شناخت بزنگاه‌ها

رادیوگفت‌وگو ضمن انعکاس حضور پرشور مردم با مسئولان گفتگو کرد. حسن رضانیا معاون سیاسی استاندار همدان اعلام کرد که مردم فهیم، انقلابی و جهادی ما آزمون‌های بزرگی را در این ۴۵ سال پشت سرگذاشته؛ بزنگاه‌ها را می‌شناسد و در پای صندوق‌های رأی حضور فعالی دارند.

پیام حضور با رادیوهای پیام و آوا

رادیوهای پیام و آوا با پخش ترانه های میهمنی و ارتباط با گزارشگران در حوزه‌های انتخاباتی مناطق مختلف تلاش کرد تا انعکاس‌دهنده حضور مردم در انتخابات باشد. همچنین این شبکه با گزارشگران مراکز استان‌ها هم ارتباط برقرار کرد.

امتیاز دهید