سخنگوی نمایشگاه کتاب خبر داد: تجهیز و آماده‌سازی زیرساخت‌های نمایشگاه بر عهده شهرداری و شهر آفتاب است

هنردستان: سخنگوی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در واکنش به اتفاقات پیش‌آمده در شهر آفتاب گفت: تجهیز و آماده‌سازی زیرساخت‌های نمایشگاه بر مبنای استانداردهای نمایشگاهی بر عهده مجموعه شهر آفتاب بوده است.

 

به گزارش هنردستان، همایون امیرزاده گفت: طبق تفاهم‌نامه ۶ ساله که میان وزارت‌ارشاد و شهرداری‌تهران منعقد شده، تشکل‌های نشر و ارشاد به عنوان بهره‌بردارِ مجموعه شهر آفتاب، در آماده‌سازی این مکان هیچ نقشی نداشته‌اند و براساس همین تفاهم‌نامه تجهیز و آماده‌سازی زیرساخت‌های نمایشگاه براساس استانداردهای نمایشگاهی بر عهده مجموعه شهر آفتاب وابسته به شهرداری بوده است. در این تفاهم‌نامه صنف نشر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان بهره‌بردار معرفی شده‌اند.

وی ادامه داد: در گفت‌وگوهای تفصیلی درباره آماده‌سازی در مراحل مختلف علی‌رغم دغدغه‌های جدی که به دلیل مشکلات آب‌گرفتگی سالن‌ها در سال گذشته ایجاد شده بود شهرداری و شهر آفتاب اطمینان کامل داده بودند که شاهد تکرار مشکلات در دوره فعلی نمایشگاه نخواهیم بود.

 

سخنگوی سی امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار کرد: در تمامی مراحل آماده‌سازی سالن‌ها دغدغه‌های جدی صنف نشر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان برگزارکنندگان نمایشگاه اعلام و منتقل شده بود. انتظار جدی می‌رفت با توجه به اتفاقات سال گذشته و گفت‌وگوهای کارشناسی، نسبت به رفع این دغدغه‌ی درست، اقدام اصولی صورت گیرد.

 

وی  ضمن عذرخواهی از همه ناشران و غرفه داران و نیز بازدیدکنندگان نمایشگاه به خاطر پیش آمدن مشکلات گفت: در حال برآورد خسارات هستیم و انتظار می رود علاوه بر تعهداتی که بیمه دارد شهرداری هم نسبت به تامین خسارت به نحو کامل در اسرع وقت اقدام کند.

 

سخنگوی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در پایان گفت: با توجه به احتمال تکرار این مشکلات به دلیل شرایط ناپایدار جوی، انتظار می‌رود اقدامات پیشگیرانه‌ جدی و قابل اتکا و اعتماد صورت پذیرد.

 

منبع: ایلنا

امتیاز دهید