چهاردهمین حضور نمایشگاه کتاب فرانکفورت در ایران

هنردستان: مسئول غرفه‌ی آلمان در نمایشگاه کتاب گفت: تور نمایشگاه کتاب فرانکفورت از 14 سال گذشته به این سو در نمایشگاه بین‌المللی کتاب حضور دارد و از باسابقه‌ترین کشورهای حاضر در این نمایشگاه محسوب می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، مهدی حقایقی نصرتی (مسئول غرفه‌ی آلمان در نمایشگاه کتاب) گفت: نمایشگاه کتاب فرانکفورت تور جهانی دارد که در طول سال به کشورهای مختلفی در آمریکای شمالی و مرکزی، خاورمیانه، اروپا و چین حاضر می‌شود و کتاب‌های سال آلمان را از طریق بخش فرهنگی سفارت‌ها در نمایشگاه کتاب کشورها عرضه می‌کند.

وی افزود: غرفه‌ی آلمان هم با همکاری بخش فرهنگی سفارت ایران و آلمان در زمینه‌های مختلفی با یکدیگر همراهی می‌کنند که یکی از آنها زمینه‌ی حضور در نمایشگاه کتاب بود و اقدامات لازم برای حضور امسال آلمان هم فراهم آمد.

 

حقایقی در ادامه گفت: کتاب‌هایی که هر سال در غرفه‌ی آلمان در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود با سال‌های قبلی متفاوت هستند و هر بار عناوین جدیدی حاضر می‌شوند. موضوعات کتاب امسال هم شامل طبیعت، معماری، کودک، خاورمیانه و ایران است. کتاب‌های با موضوع ایران به حوزه‌ی فرهنگ و مذهب ایران پرداخته است و این ابعاد ایران را معرفی می‌کند.

 

وی اضافه کرد: تور نمایشگاه کتاب فرانکفورت از 14 سال گذشتهبه این سو در نمایشگاه بین‌المللی کتاب حضور دارد و از باسابقه‌ترین کشورهای حاضر در این نمایشگاه محسوب می‌شود.

 

حقایقی با اشاره به عناوین کتاب‌های موجود در غرفه‌ی آلمان گفت: بالای هزار عنوان کتاب در غرفه‌ی آلمان عرضه می‌شود که بخشی از آن کتاب‌های سال آلمان هستند که به صورت یک جلدی وجود دارد.

 

وی با اشاره به استقبال خوب بازدیدکنندگان از غرفه‌ی آلمان گفت: ما فروش خوبی از کتاب‌ها داریم و با توجه به مسافت زیاد امسال نمایشگاه از مرکز شهر باز هم مخاطبان زیادی از غرفه‌ی ما بازدید داشتند. مخاطبان کتاب ما را بیشتر دانشجویان زبان آلمانی و دانش‌آموختگان زبان آلمانی تشکیل می‌دهند. ضمن اینکه مخاطبان بخش تخصصی کتاب‌های ما هم کارشناسان و مترجمان زبان آلمانی هستند.

 

رضایت از میزان بازدیدکنندگان غرفه‌ی آلمان

حقایقی در پایان با اشاره به راه‌اندازی سامانه‌ای برای انتشار کتاب‌های آلمانی در ایران گفت: از سال گذشته سامانه‌‌ای توسط غرفه‌ی آلمان در نمایشگاه کتاب تعبیه شد که از طریق آن افراد با استفاده از قانون کپی‌رایت اجازه‌ی ترجمه و انتشار اثر آلمانی را پیدا می‌کنند و تاکنون هم چند جلد از این طریق این مجوز را دریافت کرده‌اند.

 

سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از 13 تا 23 اردیبهشت در مجموعه‌ی نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه‌ی شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه‌روی حرم مطهر امام‌خمینی‌(ره) قرار دارد.

 

منبع: ایلنا

امتیاز دهید