مارتین اسکورسیزی بر فرش قرمز هفتادوچهارمین جشنواره فیلم برلین

«مارتین اسکورسیزی»،کارگردان سرشناس سینمای جهان، در برابر دوربین عکاسان و فیلمبرداران دنیا بر روی فرش قرمزِ هفتاد و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «برلیناله» قرار گرفت.

«مارتین اسکورسیزی» کارگردان مطرح آمریکایی، برای یک عمر دستاورد هنری در هفتادوچهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین»، جایزه افتخاری خرس طلایی این رویداد معتبر و رده الف سینمای جهان را از دستان «ویم مندرس»،کارگردان پرافتخار و سرشناس آلمانی دریافت کرد.

اسکورسیزی بعد از دریافت این جایزه گفت:«جشنواره‌های فیلم، جایی است که با جامعه فیلمسازان و همکاران خود از جمله وندرس ملاقات کرده‌ام. به تماشای فیلم‌های همدیگر می‌نشینیم، از هم تعریف و با هم بحث و گفت‌وگو می‌کنیم، راه خودمان را می‌رویم. منظورم این است که وقتی به یک هنر وسواس می‌شوید، دیگر چه کاری می‌توان انجام داد؟».

عکس‌ها: منصور جهانی

خالق آثار ماندگاری همچون «راننده تاکسی»،«گاو خشمگین»،«رفقای خوب»،«آخرین وسوسه مسیح»، «هوگو»،«رفتگان»،«دار و دسته نیویورکی»،«پس از ساعت اداری»،«گرگ وال‌استریت»،«قاتلان ماه کامل» و … در ادامه سخنانش گفت:«وقتی زندگی می‌کنی، وقتی باید تنها باشی. این بخش تنهایی است اما بسیار مهم است که به یاد داشته باشید، حتی اگر تنها باشید، شما بخشی از یک جامعه هستید. و آن جامعه از مردم با عشق وسواسی به این هنری به نام سینما هدایت می‌شود.کاری که ما به صورت انفرادی انجام می‌دهیم، بخشی از یک گفت‌وگوی مداوم و در نهایت بی‌پایان است.»

این کارگردان باتجربه سینما و برنده جوایز معتبر اسکار،کن، ونیز، برلین،گلدن گلوب،گِرمی، بفتا و اِمی در پایان تأکید کرد:«واقعاً احساس می‌کنم که در حال حاضر، از این‌که در این مراسم و در این گفت‌وگو شرکت کرده‌ام، خوشحالم. در مورد کارهایم نمی‌توانم چیزی بگویم، تا حدی به دلیل این‌که به نظر می‌رسد واقعاً همچنان می‌خواهم فیلم بسازم. زودتر از اینها و شاید چند سال دیگر با فیلم جدیدم به برلیناله بازمی‌گردم و امیدوارم که شما را دوباره در اینجا ببینم.»

هفتادوچهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین» با مدیریت خانم «ماریت ریسنبک» و مدیریت هنری «کارلو چاتریان» در چندین بخش رقابتی از جمله بخش رقابتی «اصلی»، بخش رقابتی «برخوردها»، بخش رقابتی «پانوراما»، بخش رقابتی «نسل‌ها»، بخش رقابتی «فُروم»، بخش «فیلم کوتاه»، بخش «مستند» و چندین بخش غیررقابتی از جمله بخش «پانوراما»، بخش «نمایش ویژه»، بخش «نمایش سینمای کلاسیک» و … در شهر برلین در کشور آلمان برگزار شد.

امتیاز دهید