تحسین امیر کوستوریتسا از فیلم «دوار» در جشنواره فیلم روح آتش

امیر کوستوریتسا در جریان برگزاری بیست‌و‌دومین دوره جشنواره فیلم «روح آتش» روسیه به تماشای فیلم «دوار» به کارگردانی میثم حسن‌زاده نشست.

امیر کوستوریتسا فیلم‌ساز، بازیگر و موسیقی‌دان صرب و یکی از بنیانگذاران و اعضای هیات داوران به صورت ویژه به تماشای فیلم «دوار» نشست و طی گفت‌وگو با میثم حسن‌زاده کارگردان و میلاد خزاعی بازیگر، فیلم «دوار» را اثری قابل تامل و تاثیرگذار دانست که فضاسازی و قصه‌گویی درستی دارد.

جشنواره فیلم «روح آتش» از ۲۳ تا ۲۶ مارس در ایالت خانتی مانسیسک روسیه با نمایش آثاری از ۱۶ کشور جهان برگزار شد و فیلم «دوار» نیز به کارگردانی میثم حسن‌زاده و تهیه‌کنندگی علیرضا علویان از ایران در بخش مسابقه اصلی به نمایش درآمد و جزو ۶ فیلم نامزد نهایی کسب جایزه بود.

با توجه به استقبال از فیلم «دوار» در این جشنواره، نمایش‌های ویژه‌ای از سوی دبیرخانه جشنواره در دو شهر مسکو و سن‌پترزبورگ برای این فیلم برنامه‌ریزی شده است.

فیلم سینمایی «دوار» پس از نمایش موفقیت‌آمیز در گروه سینمایی هنر و تجربه با نام بین‌المللی Orbital توسط ماداکتو پیکچرز به جشنواره‌های جهانی عرضه شده و تاکنون برنده جایزه بهترین کارگردانی از هشتمین جشنواره SoundScreen ایتالیا شده است.

«دوار» به عنوان کاندید کارگردانی و بهترین فیلم در پانزدهمین جشنواره فیلم‌های مستقل ویرجینیا، پنجمین جشنواره اسکیپ تاون لس‌آنجلس، نهمین جشنواره Las Cruces در آمریکا و چهارمین دوره Kick-Off در لهستان حضور داشته است.

امتیاز دهید