روزهای شلوغ موزه هنرهای معاصر تهران با حضور معاونان وزرای ایتالیا

هنردستان: معاون وزیر میراث و فعالیت های گردشگری و معاون وزیر امور خارجه ایتالیا در بازدید از نمایشگاه آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران برای برگزاری فعالیت های فرهنگی و هنری اعلام آمادگی کردند.

 

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران؛ آنتیمو چزارو معاون وزیر میراث و فعالیت های گردشگری ایتالیا ، آمن دولا معاون وزیر امور خارجه ایتالیا ، مائورو کنچاتوری سفیر ایتالیا در ایران و کاردار سفارت ایتالیا به همراه علی محمد زارع سرپرست موزه،از نمایشگاه آثار ایرانی و خارجی موزه هنرهای معاصر تهران بازدید کردند.

آنتیمو چزارو معاون وزیر میراث و فعالیت های گردشگری ایتالیا در این بازدید گفت: سال گذشته از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران بازدید داشتم ولی نمایش این آثار در گالری های موزه ومهمتر از آن چیدمان آثار ایرانی و خارجی در کنار هم جذابیت خاصی به این آثار داده است.

 

معاون وزیر میراث و فعالیت های گردشگری ایتالیا در خصوص برنامه های فرهنگی – هنری بین ایران و ایتالیا گفت :برنامه مشترک متعددی با ایران در نظر داریم که ؛نشر کتاب،کشف استعدادهای درخشان در جوانان و گسترش آن،برگزاری نمایشگاه از آثار هنرمندان ایرانی و ایتالیایی از جمله این برنامه ها است که با امضاء تفاهم نامه می تواند اجرایی شود.

 

علی محمد زارع سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران ضمن استقبال از پیشنهاد معاون وزیر میراث و فعالیت های گردشگری گفت:موزه با داشتن کانون های موسیقی،نیومدیا، معماری و شهر،طراحی و سینماتک می تواند ،فعالیت هایی را در این زمینه ها داشته باشد و در کنار این فعالیت ها می توانیم ورک شاپ و کارگاه های آموزشی و پژوهشی با حضور هنرمندان ایرانی و ایتالیایی برگزار کنیم.

 

یاد آوری می شود:نمایشگاه منتخبی از آثار ایرانی و خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران تا 26 خرداد ماه برقرار می باشد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »