مجید افشار، چراغ اجرای «شاماران» را روشن کرد

تقدیم اجرا به استاد بهرام بیضایی

آیین شب‌چراغ نمایش «شاماران» با حضور مجید افشار، هنرمند پیشکسوت سیاه‌بازی در تماشاخانه سنگلج برگزار شد.

به گزارش سایت هنردستان، آیین شب‌چراغ نمایش ایرانی «شاماران» به نویسندگی علی‌رضا داوری با طراحی و کارگردانی ساسان شکوریان با حضور مجید افشار، هنرمند پیشکسوت سیاه‌بازی، بیست‌ودوم فروردین‌ماه در تماشاخانه سنگلج برگزار شد.

مجید افشار، هنرمند پیشکسوت تئاتر در ابتدای این مراسم گفت: سلام گرم من به جماعتی که برای نمایش ایرانی چه در صحنه و چه در پشت صحنه زحمت می‌کشند. از این‌که نمایش ایرانی با این ریشه قوی و قدمت در حال توسعه است و مدیران هنری کشور به آن بها می‌د‌هند و همچنین هنرمندان جوان به آن می‌پردازند، بسیار خوشحال هستم.

او ادامه داد: ما سال ‌ها تلاش کردیم، تجربه کسب کردیم و آن را به نسل بعدی انتقال دادیم. اکنون خدا را شاکریم که با تلاش بی‌وقفه جوانان نمایش ایرانی فراموش نشده است. قطعا این عزیزان باید از نظر متن، اصول و قواعد کاری، تجربیات گذشتگان و همچنین از نظر  مالی حمایت شوند.

این هنرمند پیشکسوت افزود: الگو و پیشکسوت سیاه‌بازی استاد ذبیح‌الله ماهری معروف به ذبیح زرگر بود که پس از او استاد مهدی مصری شاگرد او در این عرصه شناخته شد. آن‌ها حرمت یکدیگر را حفظ می‌کردند و من افتخار می‌کنم که 6 سال شاگرد استاد مهدی مصری باشم.

افشار در پایان گفت: امیدوارم که چراغ تئاتر همیشه روشن باشد و تماشاخانه‌های تئاتر به ویژه تماشاخانه سنگلج همیشه پررونق و پرمخاطب بماند.

در ادامه ساسان شکوریان،کارگردان نمایش «شاماران» نیز ضمن قدردانی از اداره کل‌هنرهای نمایشی و همکاران تماشاخانه سنگلج درباره روند تولید و اجرای این نمایش توضیح داد.

او گفت:«این نمایش نماینده تئاتر استان‌ها و تئاتر خوزستان است که در تماشاخانه سنگلج روی صحنه خواهد بود».

این هنرمند ادامه داد:«قطعاً اجرای هنرمندان شهرستان در تهران، باعث دیده‌شدن تلاش‌های بی‌وقفه آن‌ها خواهد شد و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد».

شکوریان در پایان سخنانش با اشاره به خبرهایی که درباره سلامتی بهرام بیضایی، هنرمند شناخته‌شده کشور منتشر شده بود،گفت: خوشحالیم که حال استاد بهرام بیضایی خوب است و با افتخار اجرای نمایش «شاماران» را به این هنرمند عزیز و گرانقدر تقدیم می‌کنیم.

نمایش «شاماران» از بیست‌ودوم فروردین‌ماه تا هفتم اردیبهشت‌ماه ساعت 18 در تماشاخانه سنگلج روی صحنه است و علاقه‌مندان می‌توانند بلیت این نمایش را از سایت تیوال و گیشه تئاتر تهیه کنند.

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گپ‌وگفتی با «سیمین یاوری»، هنرمند تبریزی که نقاشی‌هایش در گالری زرنا روی دیوار رفته است

بدون هنر، زندگی معنایی نخواهد داشت احمدرضا حجارزاده: نخستین نمایشگاه انفرادی «سیمین یاوری»، هنرمند خلاق و مستعد تبریزی، شامل نقاشی‌هایی در سبک آبستره و انتزاعی،

ادامه مطلب »
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »