فراخوان رقابت دانش آموزی Bow Seat Ocean Awareness

شرایط اقلیمی خود را نقل کنید، موضوع رقابت Bow Seat Ocean Awareness برای سال ۲۰۲۴ است و از دانش آموزان دعوت می کند تا به عنوان یکی از شاهدان تغییرات اقلیمی روایت های منحصر بفرد خود را به اشتراک بگذارند.

به گزارش هنردستان ، این رویداد از شما دعوت می کند تا به طور خلاقانه تجربیات، دیدگاه یا برداشت های شخصی خود را در مورد واقعیت شرایط اقلیمی در حال تغییر نشان داده و از این فرصت برای آگاهی از بحران اقلیمی و چگونگی تأثیر آن بر خانواده و جامعه خود بهره ببرید.

همه ما با توجه به منطقه ای که در آن زندگی می کنیم، تغییرات آب و هوایی متفاوتی را تجربه می کنیم. با افزایش دمای کره زمین، الگوهای آب و هوایی ما نیز تغییر کرده و باعث موج گرما، خشکسالی، سیل، طوفان و غیره می شود. در حالی که کنیا پنجمین سال خشکسالی را متحمل شده، پاکستان نیز سیل بی سابقه ای را تجربه کرده است. آتش‌سوزی‌ جنگل های کانادا و ایالات متحده به یک رویداد عادی تابستانی تبدیل شده است، اما بالا آمدن سطح دریا، منابع زمین و آب شیرین جزایر اقیانوس آرام، مانند Kiribati، را تهدید می‌کند. شاید سال گذشته به دلیل زمستان گرم غیر عادی هیچ روز برفی نداشته اید یا به دلیل شکوفایی جلبکی مضر نتوانستید به ساحل بروید. شاید حیوان مورد علاقه شما در معرض خطر از دست دادن زیستگاه خود باشد، یا در یافتن مواد غذایی مورد علاقه خود در فروشگاه با مشکل مواجه شده باشید تمام این نشانه از علائم تغییرات آب و هوایی (اقلیمی) هستند.

مشکلات اقلیمی، راهکارهای آن و چگونگی تاثیر آن بر شما و جامعه خود را بررسی کرده و ایده ای را ارائه دهید که عمیقاً تجربیات شما را تداعی کند مانند تأثیر اقلیمی که شاهد آن بوده اید، اقدام ابتکاری که در آن شرکت کرده اید یا منبعی از قدرت و الهام در حین بررسی بحران اقلیمی. روایت اقلیمی شخصی خود را در قالب هنر، نوشته، هنر نمایشی، فیلم یا چند رسانه ای به اشتراک بگذارید.

شرکت کنندگان می توانند آثار خود را بصورت گروهی یا انفرادی در گروه های زیر ارسال کنند:

– هنرهای تجسمی

– شعر و دکلمه

– نویسندگی خلاق

– فیلم

– هنرهای نمایشی: موسیقی و رقص

– تعاملی و چند رسانه ای

شرکت در این رقابت برای دانش آموزان ۱۱ تا ۱۸ ساله از سراسر جهان آزاد و رایگان است.

جوایز طلا، نقره و برنز، لوح تقدیر و همچنین جوایز ویژه برای برندگان این رقابت در نظر گرفته شده است.

رقابت Ocean Awareness بستری برای جوانان فراهم می کند تا از طریق خلق اثر هنری و ارتباط خلاق از مسائل زیست محیطی آگاه شده و به حامیان تغییر مثبت بدل شوند.

آخرین مهلت ثبت نام: ۱۰ ژوئن ۲۰۲۴ (۲۱ خرداد ۱۴۰۳)

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت فراخوان مراجعه نمایید.

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »