فراخوان جایزه هنرمندان آینده

جایزه JIA Future Artists، که توسط انجمن تصویرگران ژاپن (JIA) برگزار می شود، اقدامی بنیادین در راستای فعالیت های جامعه هنری بین المللی برای جلب توجه عموم و پرورش استعدادهای رو به رشد تصویرگران جوان بشمار می رود.

به گزارش هنردستان ، این رقابت که با دو رسالت تقدیر از دستاوردهای هنری کودکان و نوجوانان در سراسر جهان و کمک به ارتباطات بین فرهنگی از طریق زبان جهانی هنر راه اندازی شد و به سرعت به بارقه ای برای هنرمندان مشتاق ۶ تا ۱۶ ساله بدل شد. این رویداد با فراهم کردن بستری برای خلاقان جوان نه تنها دیدگاه‌های منحصر به ‌فرد آنها را برجسته می‌کند، بلکه از طریق هنرهای تجسمی به درک عمیق تر‌ و تقدیر از فرهنگ‌ها و تجربیات متنوع نیز کمک می کند.

رویداد JIA Future Artists Award که برای شناسایی و ارج نهادن به استعدادها و خلاقیت شرکت‌کنندگان جوان برگزار می شود از تمام علاقمندان سراسر جهان دعوت می کند که برای سال ۲۰۲۴ در رقابت JIA Future Artists Award شرکت کنند.

برندگان این رقابت از دریافت جوایز نقدی، گواهی و به ویژه شرکت رایگان در نمایشگاه‌های مهم تصویرسازی بهره مند خواهد شد. این نمایشگاه‌ها که در شهرهای معروف برگزار خواهد شد، بستر ارزشمندی برای هنرمندان فراهم می سازد تا در معرض دید عموم قرار گرفته، با همتایان و متخصصان صنعت ارتباط برقرار کرده و با مخاطبان بیشتری تعامل کنند.

شرایط ثبت نام و آثار ارسالی:

– شرکت در این رقابت برای کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۶ سال (متولدین ۱ مارس ۲۰۰۸ تا ۳۱ مه ۲۰۱۸) از سراسر جهان آزاد است.

– محدودیتی در انتخاب موضوع و تکنیک مورد نظر وجودندارد. تمامی آثار از قبیل طراحی دستی، چاپ دستی، گرافیک رایانه ای (CG)، سه بعدی و غیره قابل قبول است.

– در صورت شرکت در این رقابت بصورت انفرادی یک اثر و در صورت شرکت بصورت گروهی ۲ تا ۵ اثر را میتوانید ارسال نمایید.

– در صورت ارسال طرح های تخت (flat)، اندازه کاغذ باید بین A۴ (۲۱۰×۲۹۷ میلی متر) و A۲ (۴۲۰×۵۹۴ میلی متر) با ضخامت کمتر از ۵ میلی متر باشد.

– آثار شیبیه به آثار مشهور، آثار ارسالی در رقابت های پیشین JIA، آثاری که دارای شخصیت ها و علائم تجاری ثبت شده (شخصیت های انیمیشن، آرم شرکت، تصاویر محصول، و غیره) باشد و آثار طراحی شده با هوش مصنوعی پذیرفته نمی شوند.

– فرمت فایل های ارسالی باید در قالب JPG یا PNG و با حداکثر حجم ۲ مگابایت باشد.

– برای ارسال آثار سه بعدی، از هر اثر مجموعه ای از سه قطعه عکس در ۳ زاویه مختلف گرفته شود.

جوایز:

جوایز این رقابت در سه گروه سنی (۸-۶ سال، ۱۲-۹ سال، و ۱۶-۱۳ سال) اعطا خواهد شد. برای هر گروه جایزه طلایی (۱۳۰ دلار) و جوایز نقره و برنز در نظر گرفته شده و برندگان هر گروه گواهی و فهرست نمایشگاه را دریافت خواهند کرد. شرکت کنندگان بصورت گروهی از سوی موسسات آموزشی نیز می توانند برنده جایزه بهترین موسسه شوند. بعلاوه، آثار برنده در نمایشگاه‌ها به نمایش گذاشته خواهد شد که باعث می شود هنرمندان جوان در معرض دید جهانی قرار گیرند.

هزینه ثبت نام:

هزینه ثبت نام بصورت انفرادی به ازای هر اثر ۳۵۰۰ ین (معادل ۲۵ دلار آمریکا) و بصورت گروهی ( ۵ نفره یا بیشتر) به ازای هر اثر ۳۲۰۰ ین است.

آخرین مهلت ارسال: ۳۱ مه ۲۰۲۴ (۱۱ خرداد ۱۴۰۳)

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت فراخوان مراجعه نمایید.

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »