موفقیت جدید برای «دخترک آت آشغالی»/ چند جایزه به ایران رسید

هنردستان: انیمیشن «دخترک آت آشغالی» و فیلم های «شکار» و «سکوت» از جشنواره ای آمریکایی جوایزی را به دست آوردند.

 

به گزارش هنردستان، جشنواره بین المللی Atlas & Aeris آمریکا از تاریخ ۱۵ تا ۳۱ ژانویه برابر با ۲۶ دی تا ۱۲ بهمن در شهر بوستون آمریکا برگزار شد که در این دوره جشنواره میزبان ۵۰ اثر شامل ۴۵ فیلم و ۵ فیلمنامه از ۱۷ کشور جهان بود.

 

هیاتی متشکل از فیلمسازان مستقل که سابقه دریافت جوایز معتبر جهانی دارند مسئولیت انتخاب و داوری آثار را بر عهده داشتند که در این رقابت انیمیشن کوتاه «دخترک آت آشغالی» به کارگردانی محمد زارع و شلاله خیری جایزه بهترین طراحی صحنه، فیلم کوتاه «شکار» به کارگردانی زهرا جعفری جایزه بهترین فیلم هنری و «سکوت» به کارگردانی زهرا جعفری و تصویربرداری سعید حصاری جایزه بهترین تصویربرداری را از سومین دوره این جشنواره دریافت کردند. این سی و سومین جایزه انیمیشن کوتاه «دخترک آت آشغالی» است.

انیمیشن کوتاه «دخترک آت آشغالی» به کارگردانی محمد زارع و شلاله خیری بر مبنای فیلمنامه شلاله خیری و با الهام از شعری از تیم برتون ساخته شده است. این فیلم محصول سال ۱۳۹۲ است که در ۱۵ دقیقه و ۲۲ ثانیه تولید شده است.

انیمیشن «دخترک آت آشغالی» در مورد دختری تنها و متفاوت است که به خاطر ظاهر عجیب و غیر متعارف در شهر محل زندگی خود همیشه مورد رفتارهای بد و اذیت و آزار قرار می گیرد و از همه جا طرد می شود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید