آلبوم غزلتارهنرمشترک ایران و افغانستان رونمایی شد

هنردستان : آلبوم «غزلتار»، شامل خوانش غزلیات خواجه حافظ با هم نوایی تار، کارمشترک از ایران و افغانستان عصر شنبه در سالن بین الملل نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد.

این اثر هنری دوشنبه 18 اردیبهشت برای هنردوستان قابل خرید است.«محمدافسر رهبین» رایزن فرهنگی افغانستان در ایران توضیح داد: خوانش اشعار این مجموعه را بنده و بداهه نوازی تار را نیز «مهدی فلاح صفا» انجام داده است.

 

این اثر هنری دوشنبه 18 اردیبهشت برای هنردوستان قابل خرید است.
«محمدافسر رهبین» رایزن فرهنگی افغانستان در ایران توضیح داد: خوانش اشعار این مجموعه را بنده و بداهه نوازی تار را نیز «مهدی فلاح صفا» انجام داده است.
وی اظهار داشت: آلبوم «غزلتار» با مشارکت مرکز میراث ناملموس تهران با هدف تحکیم الفت های دیرین میراث فرهنگی ناملموس در آسیای غربی و مرکزی به مخاطب ارایه می شود.
رایزن فرهنگی افغانستان در ایران با بیان اینکه ما باید بر میراث های مشترک فرهنگی در قلمرو فارسی زبان تاکید کنیم، اضافه کرد: در نظر داریم آلبوم بعدی از غزل های مولانا جلال الدین محمد بلخی باشد. 
رهبین گفت: این آلبوم دارای 20 غزل است که بوی خوش آشنایی، کشتی شکستگان، لذت شرب مدام، شفا، حدیث دوست، جام جم، ساز، فن شریف، گل افشان، سودای دام، طریق ادب، آب لطف و افسانه از آن جمله است.
وی از دیگر غزل های این آلبوم به اجر صبر، زیارتگه رندان، حجاب چهره جان، بوی نسیم، نفس بادصبا و طرب نامه عشق اشاره کرد.
به گفته این هنرمند و رایزن فرهنگی افغانستان در ایران، غزلتار تلاشی برای به یاد آوردن پیوند عمیق موسیقی گران سنگ ردیف- دستگاهی است که با شعر پرصلابت پارسی عجین شده است.
سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 13 تا 23 اردیبهشت همه روزه از ساعت 10 تا 22 در شهر آفتاب دایر است.

منبع : ایرنا

امتیاز دهید