نمایشگاه «نویزآف» در گالری بام

«نویزآف» عنوان سومین نمایشگاه انفرادی امیرعباسی است که از 31 فروردین ماه تا 11 اردیبهشت ماه در گالری بام برپاست.

به گزارش روابط‌عمومی این نمایشگاه؛ امیرعباسی گفت:«نویزآف» سومین نمایشگاه انفرادی من است. در اين مجموعه متأثر از سانسور احساسات و عواطفی كه درهر دوره‌ای شاهد آن هستيم و در زمان خودش ديده و شنيده نمی‌شوند به سراغ نوار‌های كاست رفتم.

او افزود: نوار كاست كه امروزه تبديل به يكی از آيكون‌هاي پاپ شده ما را به دنياي نوستالژي فرا می‌خواند. نوار‌هایی كه شايد در زمان خودشان شنيده نشده‌اند يا شكسته شده‌اند. اين مجموعه شامل هفت نقاشي و پنج ميكس‌مديا است.

عباسی با بیان این مطلب که هنرمند جست‌وجوگری است،گفت: هنگام خلق مجموعه جدیدم احساس کردم، شیوه اکسپرسیو بهتر جواب مي‌دهد، از اين رو با مجموعه جديد تغيير سبك دادم.

عباسی در استیمنت این نمایشگاه عنوان کرده:«نویز آف گذشته‌ هر انسان  نقش برجسته‌‌ای در احوال امروزش دارد. آنچه در گذشته رخ می‌دهد، در حال حاضر، شامل تغییرات و برساخت‌هایی می‌شود که توالی زمان، فرهنگ و سیاست بر آن تحمیل کرده است.

اشیا نیز در برساخت زبان وفرهنگ دگرگون می شوند و این دگرگونی در مقابل دیدگان ما مسیری متضاد را طی می‌کند. گرچه گاهی این سلب واقعیت یا تحریف در شکل نوستالژیک آنها تاثیری نمی‌گذارند اما قابل توجه است.

در مجموعه پیش رو، نوارها استعاره‌ای از بر ساخت زبانی و فرهنگی جوامعی نظیر ما هستند. این وارانه‌سازی، امروز از آن جهت برجسته شده است که نمود آن در زندگی ما، شکلی طنزگونه و قابل تامل پیدا کرده است. چیزی که در گذشته،گاهی با سانسور همراه بوده است و امروز طی فرآیندی فرهنگی، در دایره ایدئولوژیک نهاد حاکم قرار ندارند. چیزی دگرگون و فراموش شده که ماهیت واقعی از آن سلب شده تا نوعی معناسازی وارانه اتفاق بیفتد اما امروز در مسیری متفاوت اما بی‌اثر و تنها نوستالژیک در ذهن ما نقش بسته است.»

اميرعباسي متولد ۱۳۷۶ در تهران است، تاكنون آثارش را در سه نمايشگاه انفرادي و چندين نمايشگاه گروهي در معرض ديد علاقه‌مندان گذاشته است. در دو نمايشگاه نخستش،«اوتاکو» و «۵۲ هرتز» شخصيت‌هاي انيميشني را به جهان آثارش فرا خوانده بود.

نمایشگاه نویزآف تا ۱۱ ارديبهشت در گالری بام  واقع در خیابان مطهری، خیابان قائم مقام، میدان شعاع، خیابان خدری، پلاک ۲، زنگ ۲ میزبان علاقه‌مندان است.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »