۷۱ فیلم در جشنواره فیلم رشد خوزستان نمایش داده می شود

هنردستان: خرمشهر- معاون معاون پژوهشی آموزش‌ و پرورش خوزستان از نمایش ۶۶ فیلم برگزیده جشنواره بین المللی فیلم رشد و پنج اثر استانی راه یافته به این جشنواره در سراسر خوزستان خبر داد.

 

به گزارش هنردستان، حرج چلداوی شامگاه امروز در حاشیه افتتاح جشنواره بین المللی رشد خوزستان در سینما نخل خرمشهر در جمع خبرنگاران از نمایش پنج فیلم تولید استان در جشنواره بین المللی فیلم رشد خوزستان امسال خبر داد و گفت: این پنج فیلم در جشنواره فیلم رشد حضور داشتند و به طور کلی امسال در خوزستان علاوه بر این ۶۶ فیلم انتخاب شده برای کل کشور، این پنج فیلم که تولید استان خوزستان است نیز به نمایش گذاشته می‌شوند.

 

وی با تاکید بر اینکه فیلم های این دور از جشنواره، فیلم های با کیفیتی هستند و آثاری از فیلم سازان داخلی و خارجی در آن حضور داشتند، اظهار کرد: حدود یک هزار اثر به دبیرخانه رسید که ۶۶ فیلم برای نمایش سراسری به استان خوزستان ارسال شد و از این میان تعدادی از فیلم در دبیرخانه استان خوزستان گزینش شدند .

معاون معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خوزستان در ادامه اظهار کرد: قرار است چهل و ششمین جشنواره فیلم رشد خوزستان از ۱۶ تا ۲۱ بهمن ماه در ۲۰ منطقه آموزش و پرورش استان برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه تنها ۲۰ هارد نمایش فیلم در اختیار استان خوزستان قرار گرفته است، از نتیجه بخشی رایزنی ها برای افزایش ۱۰ هارد دیگر به این تعداد خبر داد و گفت: این محدودیت به خاطر همزمانی پخش در سراسر کشور است و این ۱۰ هارد نیز میان همان ۲۰ منطقه توزیع می‌شوند تا شاهد نمایش دربیش از یک مرکز در  این مناطق باشیم.

چلداوی، نمایش این فیلم ها به صورت سیار در خرمشهر را نیز حرکتی مثبت در راستای نمایش بیشتر این فیلم های آموزشی و تربیتی دانست.

وی، آشنایی دانش آموزان با هنرمندان و تاثیر گذاری بر دانش آموزان را اهداف نمایش فیلم های این جشنواره  برشمرد و افزود: در مناطق مختلف از نمایش این فیلم ها بازدید می شود و از دوشنبه مهمانان وزارتخانه ای نیز از این ۲۰ مناطق آموزش و پرورش خوزستان بازدید کرده و سر کلاس و سالن نمایش هم حضور پیدا می کنند.

معاون معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش‌ و پرورش خوزستان در پایان، تاریخ و محل برگزاری آئین اختتامیه این جشنواره را روز پنجشنبه هفته جاری در ناحیه یک اهواز اعلام کرد و از احتمال مشارکت مهمانان کشوری از وزارت آموزش و پرورش در این آیین خبر داد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »