جشن بازیگر با حضور پر رنگ ادبیاتی‌ها

هنردستان: چهاردهمین جشن بازیگر خانه تئاتر برگزیدگان خود را شناخت.

 

به گزارش هنردستان،  چهاردهمین جشن بازیگر خانه تئاتر در حالی برگزیدگان خود را شناخت که در این جشن صنفی و تخصصی بخش مهمی  از بازیگران نسل‌های مختلف تئاتر ایران در آن حضور داشتند. از محمود دولت آبادی، اکبر زنجانپور، ایرج راد و ثریا قاسمی و… تا صالح میرزا آقایی، پانته‌آ پناهی‌ها و مهشاد مخبری و دیگر بازیگران جوان کشور در این جشن آمده بودند تا این هنر را گرامی بدارند و از بهترین‌های آن در سالی که گذشت تقدیر به عمل آورند. 

در بخش بازیگر زن با حضور ثریا قاسمی لوح تقدیر و نشان عالی خانه تئاتر به مهشاد مخبری بازیگر “بانوی گم شده”، ریحانه سلامت بازیگر “سه خواهر و دیگران” و “اکتبر ۱۹۴۲” و پانته‌آ پناهی‌ها بازیگر “نامه عاشقانه از خاورمیانه” اهدا شد.

 

در بخش بازیگری مرد نیز با حضور محمود دولت آبادی لوح تقدیر و نشان عالی خانه تئاتر به علیرضا کی منش بازیگر “رویای یک شب نیمه تابستان”، افشین هاشمی بازیگر “سه خواهر و دیگران” و کاظم سیاحی بازیگر “هاروی” و “صور اسرافیل” اهدا شد.

 

در بخش استعداد جوان نیز با حضور شمس لنگرودی لوح تقدیر و نشان عالی خانه تئاتر به مرجان زارعی بازیگر “دوشیزگان باغ لیمو” اهدا شد.

 

همچنین با حضور اکبر زنجانپور از گروه بازیگران نمایش های “خانه ابری” به کارگردانی مشترک سیامک احصایی و حمید پورآذری و “شلتر” به کارگردانی امین میری قدردانی شد.

 

در بخش دیگری از این مراسم نیز با حضور اصغر همت از مدیران شهری کرمانشاه و با حضور بهزاد فراهانی از اعضای گروه خانه تئاتر کاشان قدردانی شد.

 

همچنین تجلیل از یحیی دیوانی گرگانی از گلستان، علی باسره از ایلام، فردوسی کاویانی و آذر فخر از بازیگران با سابقه تئاتر ایران نیز از بخش های دیگر این مراسم بود.

 

همچنین اجرای نمایش های آیینی و شادی آور ایران با حضور هنرمندان این عرصه از دیگر بخش های چهاردهمین جشن بازیگر خانه تئاتر بود.

 

حامی خصوصی این جشن نیز اعلام کرد که همچون دوره گذشته، به برگزیدگان، تقدیر شدگان و داوران جشن یک قطعه زمین اهدا می شود.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید