رضا کیانیان: حتما رای می دهم

هنردستان : بازیگر فیلم سینمایی «آژانس شیشه ای» با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود، نتایج تحریم انتخابات را در چند کشور تشریح کرده است.

به گزارش هنردستان ، رضا کیانیان در این مطلب آورده است: ممکن است انتخاب کردن، ما را آن قدر که انتظار داریم به جلو نبرد، اما انتخاب نکردن، بیشتر از آنچه که تصور می کنیم ما را به عقب می راند.

 

به گزارش هنردستان ، رضا کیانیان در این مطلب آورده است: ممکن است انتخاب کردن، ما را آن قدر که انتظار داریم به جلو نبرد، اما انتخاب نکردن، بیشتر از آنچه که تصور می کنیم ما را به عقب می راند.
در نوشته قبلی مثال کانادا را آوردم که پیشرفت تر از ماست و امروز چند کشور دیگر را می آورم که مانند ما هستن یا عقب افتاده تر از ما:

ایرلند شمالی 
در سال 1973، نیمی از مردم رفراندوم جدایی ایرلند شمالی از بریتانیا و پیوستن به ایرلند جنوبی را تحریم کردند، نتیجه چه شد؟ همه مردم ایرلند شمالی تا به امروز در زیر پرچ استعمار بریتانیا باقی مانده اند! نتیجه #شکست _ تحریم _ کنندگان! 

غنا 
در سال 1992، عده ای اولین انتخابات پارلمانی را تحریم کردند!
معترضین، این انتخابات را «فریب دادن مردم» می دانستند. فقط با مشارکت 28 درصد، حزب راست گرایی دموکراتیک ملی با تصرف از 189 کرسی از 200 کرسی موجود پیروز شد و باز هم نتیجه # شکست_ تحریم _ کنندگان!

توگو
سال 1993. اولین انتخابات ریاست جمهوری که می توانست بیش از یک کاندیدای داشته باشد! مخالفان رییس جمهور پیشین انتخابات را تحریم کردند. نتیجه: ابقای دیکتاتور.# شکست_ تحریم _ کنندگان 

مالی 
سال 1977. تحریم انتخابات ریاست جمهوری توسط مخالفان و پیروزی دوباره دیکتاتور عمر کناره.# شکست_ تحریم _ کنندگان 

ساحل عاج 
سال 2000. انتخابات ریاست جمهوری به علت رد صلاحیت بعضی کاندیدای تحریم کردند. فقط دو کاندیدای وجود داشت یک نظامی و یک غیر نظامی! 
کاندیدای نظامی پیروز شد! اما بعد از انتخابات مردم به خیابان ها ریختند و توانستند نامزد غیر نظامی را انتخاب کنند. 
نتیجه اولیه:.# شکست_ تحریم _ کنندگان. 

گامبیا 
سال 2000. انتخابات پارلمانی توسط مخالفان تحریم شد و همان حزب حاکم پیروز شد! و ابقای یحیا جامع! نتیجه: .# شکست_ تحریم _ کنندگان 

گینه 
سال 2003. انتخابات ریاست جمهوری تحریم شد و دیکتاتور لانسانا کنتته ابقا شد! نتیجه
# شکست_ تحریم _ کنندگان. 

ونزوئلا
سال 2005. انتخابات پارلمانی به دلیل سلامت اتنخابات تحریم شد! نتیجه ابقای هوگو چاوز برای شش سال دیگر! و حالا نتیجه را هر روز در اخبار می بینید. دکان های خالی، فقر، و فلاکت و شورش های خیابانی … نتیجه .# شکست_ تحریم _ کنندگان 

ترکیه 
سال 2017. اردوغان با اختلاف دو میلیون رای برنده شد. درحالی که هفت میلیون نفر انتخابات را تحریم کرده بودند! نتیجه: .# شکست_ تحریم _ کنندگان 

ایران – سال 2017 ؟؟؟
بیبنید نتیجه تحریم چه خواهد شد!

منبع : ایرنا

امتیاز دهید