طبیعتِ «ادهم ضرغام» در موزه هنرهای معاصر تهران

نمایشگاه منتخبی از آثار منظره پردازی ادهم ضرغام با عنوان «خاطرات طبیعت» چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه در سه گالری موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح خواهد شد.

به گزارش هنردستان ، به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی به نقل از روابط‌عمومی موزه هنرهای معاصر تهران نمایشگاه منتخبی از آثار منظره پردازی ادهم ضرغام با عنوان «خاطرات طبیعت»، ساعت ۱۷ چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه در سه گالری موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح خواهد شد.

ادهم ضرغام متولد 1347، زاده تهران است .

وی سال 1366 ازدانشکده هنرهای زیبای تهران در رشته نقاشی فارغ التحصیل شد ودر سال 1374 فوق لیسانس پژوهش هنر را از همین دانشکده دریافت کرد. او که بیشتر فعالیت خود را به تدریس در دانشگاه متمرکز کرده است آثارش را در چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی در ایران و دیگر کشورها به تماشا گذاشته است .

ادهم ضرغام از آن دست نقاشان است که طبیعت را (به اعتبار جهان بیرونی و قرارگرفتن در برابر آن) به‌عنوان دستاویزی برای کشف عالم معنی و موضوع کار خویش کرده است. در این راه، اگرچه همیشه با حضور مستقیم در طبیعت برای گفت‌وگو با طبیعت و هستی و دریافت صفات صوری و معنوی منبعث از این گفتمان و مکاشفه که هدایت‌گر نقاش و سازندۀ ساختار اثر هنری هستند، دست به خلاقیت هنری می‌زند، اما آن‌چه روشن است آمیختگی خیال و واقعیت در آثار اوست؛ یعنی حضور مستقیم و بی‌واسطه در طبیعت، او را محدود و محصور به ظواهر عناصر طبیعت نمی‌کند.

نمایشگاه منتخبی از آثار منظره پردازی ادهم ضرغام با عنوان «خاطرات طبیعت» با ارائه بیش از ۱۲۵ اثر، چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۷ در سه گالری موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح می‌شود.

پیش‌تر هم موزه هنرهای معاصر تهران اعلام کرد که فردا سه شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه نمایشگاهی از آثار رضا مافی در شش گالریِ موزه برپا خواهد شد. 

گفتنی است موزه هنرهای معاصر روزهای دوشنبه تعطیل می باشد .

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »