روز جهانی بزرگداشت فردوسی در نمایش بیژن و منیژه

بزرگداشت «حکیم ابوالقاسم فردوسی» در اجرایی ویژه از نمایش بیژن و منیژه در پردیس تئاتر شهرزاد برگزار می‌شود.

در استقبال از ۲۵ اردیبهشت، روز فردوسی در تقویم رسمی کشور گروه اجرایی نمایش بیژن و منیژه اجرایی ویژه همراه با تجلیل از دکتر محمد روشن شاهنامه‌پژوه بزرگ خواهد داشت.

به گزارش روابط‌عمومی، در این مراسم که با تجلیل از دکتر محمد روشن شاهنامه‌پژوه بزرگ برگزار می‌شود چهره‌هایی نظیر دکتر احمد مسجد جامعی، دکتر حکمت‌الله ملاصالحی، دکتر اصغر دادبه، دکتر مهدی محبتی، دکتر عبدالمهدی مستکین، علی خدایی و پوران درخشنده حضور خواهند داشت.

تئاتر «بیژن و منیژه» به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی و تهیه‌کنندگی مهدی بخشیانی که از دوم اردیبهشت در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه رفته، با استقبال تماشاگران مواجه شده است.

یلدا یزدانی و سبحان مهدی‌پور خوانندگان این اثر نمایشی هستند و صادق چراغی نیز آهنگساز نمایش موزیکال بیژن و منیژه است.

گفتنی‌ست در این تئاتر قربان نجفی، شهرام نجاتی، رضا عمرانی، محسن بهرامی، سحر یافتیان، پارمیس هوبخش، اشکان شریعتی، سیاوش خادم‌حسینی، علی‌رضا عابدی، زهره کدخدازاده، آیسان نوریان، اسد پورحمزه و شکرخدا گودرزی ایفای نقش می‌کنند.

«بیژن و منیژه» با حضور بازیگران تئاتر و هنرمندان موسیقی و به صورت موزیکال با همراهی خوانندگان پس از ۹ ماه تمرین اجرا می‌شود.

این نمایش داستان بیژن سردار جوان ایرانی است که دل‌باخته منیژه می‌شود که دختری تورانی است.

گفتنی است بیست‌وپنج اردیبهشت، روزی‌ست نمادین برای شناخت بهتر و بیش‌تر حکیم طوس. اندیشه‌هایش، روایت‌هایش،گفتارهایش، طرز نگاهش به زندگی و پیرامون و اعصار گذشته و حال و آینده و فهم بهتر روایت‌های حکیمانه‌اش در باب موضوعات مختلف که صدها سال بعد، به نثر و نظم رندان ادب پارسی، سعدی شیرین سخن و حافظ خلوت‌نشین نیز به صور  دیگر مشاهده می‌شود.

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »