فراخوان مسابقه معماری خانه درختی

به سه پروژه برتر مجموعاً ۴۰۰۰ دلار جایزه تعلق می گیرد که ۲۰۰۰ دلار آن برای جایزه اول در نظر گرفته شده است.

به گزارش هنردستان ،  رقابت Volume Zero Competitions از معماران، طراحان، دانشجویان، معلمان، مهندسان، مبتکران، متفکران و سایرین دعوت می شود تا در بیست و چهارمین دوره مسابقات معماری خود شرکت کنند.

شرکت‌کنندگان باید مکان پیشنهادی مانند مناطق ساحلی، سواحل رودخانه‌ها، کوه‌ها، جنگل‌ها، محیط‌های شهری یا حتی حیاط خلوت خود را تعیین کنند و درخت پیشنهادی خود در این محیط را ارائه دهند.

رقابت Volume Zero Competitions شما را به چالش می کشد تا به یک سفر نوستالژیک در مسیر حافظه بروید و خانه ای را به تصویر بکشید که ایجاد آرامش درونی در آن اولویت دارد. خانه درختی باید طراحی منحصر به فرد، تخیلی و پایدار داشته باشد. ضروری است که پیشنهاد طراحی شده ارتباط بین اتاق های داخلی و محیط خارجی را تسهیل کند.

خانه درختی مترادف با آزادی، استقلال، ماجراجویی، خلاقیت، امنیت، گرما، سرگرمی، تنهایی و بسیاری از احساسات دیگر است که کودکان و بزرگسالان به طور یکسان آرزو می کنند. اقامتگاهی در بالای ابرها، زیر آسمان پرستاره، در میان درختان بلند، صدای جیر جیر پرندگان و عطرهای طبیعت.

خانه های ما مهم ترین فضاهای معماری هستند که از طریق آنها محیط اطراف خود را تجربه می کنیم. مکانی صمیمی که محافظت می‌کند، پناه می‌دهد، شفا می‌دهد، پرورش می‌دهد، و دیدگاه ما را تعریف می‌کند و به ما کمک می‌کند تا روابطی را برای حرکت در دنیای پر هرج و مرج خارج از این پوشش برقرار کنیم.

هزینه های ثبت نام:

ثبت نام زودهنگام: ۸۲،۶ دلار آمریکا (هر تیم)

ثبت نام به موقع: ۱۰۰،۳ دلار آمریکا (هر تیم)

مهلت ثبت نام: ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۴ (۱۰ مرداد ۱۴۰۳)

اعلام نتایج مورد انتظار: ۳ اکتبر ۲۰۲۴ (۱۲ مهر ۱۴۰۳)

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت فراخوان مراجعه نمایید.

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گپ‌وگفتی با «سیمین یاوری»، هنرمند تبریزی که نقاشی‌هایش در گالری زرنا روی دیوار رفته است

بدون هنر، زندگی معنایی نخواهد داشت احمدرضا حجارزاده: نخستین نمایشگاه انفرادی «سیمین یاوری»، هنرمند خلاق و مستعد تبریزی، شامل نقاشی‌هایی در سبک آبستره و انتزاعی،

ادامه مطلب »
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »