غلامحسین امیرخانی: رضا مافی هنرمندی بود که در نسل خود الگو شد

رضا مافی، هنرمند خلاقی بود که در زمان خود توانست آثاری را به وجود آورد که جذابیت آن به قدری بود که در نسل خود تبدیل به الگو شد و مؤثر افتاد.

به گزارش روابط‌عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، غلامحسین امیرخانی هنرمند خوشنویس و مدیر انجمن خوشنویسان ایران در خصوص آثار رضا مافی گفت: مافی هنرمند برجسته معاصر که در عین جوانی از میان ما رفت و افسوس و اندوه را برای ما باقی گذاشت. آن نوخواهی و تحولی که ذهن او جلوتر از دستش بود، چراکه در عالم خوشنویسی، ذهن و دست باید باهم همراه و مکمل هم باشند اما ذهن رضا مافی جولانش خیلی بیش‌تر بود. دست فرصت می‌خواهد که بتواند اندیشه، تخیل، انگاره ذهنی را به آن مقام برساند.

او در تعریف آثار رضا مافی گفت: او هنرمند خلاقی بود که در زمان خود توانست آثاری را به وجود آورد که جذابیت آن به قدری بود که در نسل خود تبدیل به الگو شد و مؤثر افتاد.

امیرخانی ادامه داد: برای مثال در زبان فارسی، حافظ را به عنوان کسی می‌شناسیم که قدرت دارد تخیلی که در کلمه و توصیف نمی‌گنجد را به رشته کلام درآورد. در آثار حافظ مراتبی را می‌بینیم که اندیشه و ذوق و تمام آن‌چه را که خاصیت وجود یک انسان متفکر در عین حال هنرمند است شاهد باشیم. ایران چنین استادانی به خود دیده و سرمشق بوده‌اند.

نمایشگاه آثار رضا مافی برگزیده‌ای از آثار، لوازم و مجموعه شخصی این هنرمند خوشنویس و نقاش ایرانی است که با محوریت فرهنگی و پژوهشی با نمایشگاه گردانی محبوبه کاظمی (مدیرمسئول نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی ـ اسلامی ترانه باران) برگزار شده. در این نمایشگاه بیش از صد اثر از آثار رضا مافی شامل دستخط‌ها، مشق‌ها و بخشی از مجموعه شخصی او در معرض دید عموم گذاشته شده که تا ۱۰ تیرماه میزبان علاقه‌مندان است.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »