برگزاری مزایده هنری آرتیبیشن با آثاری از هنرمندان بزرگ تجسمی

مزایده‌ آثار هنری آرتیبیشن با ارایه‌ آثاری از هنرمندان به‌نام هنرهای تجسمی مدرن و معاصر برگزار می‌شود.

به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط عمومی گالری، مزایده «آرتیبیشن آکشن» با ارایه آثاری از هنرمندانی چون نصرالله افجه‌ای، شیده تامی، محمدعلی ترقی‌جاه، پرویز تناولی، قاسم حاجی‌زاده، سهراب سپهری، منوچهر صفرزاده (مش صفر)، محمدحسین عماد، مارکو گریگوریان، ارسیا مقدم، رقیه نجدی، منوچهر نیازی، حمید هادی‌نژاد و هدی کاشی‌ها برگزار می‌شود.

اولین مزایده آرتیبیشن آکشن در آبان ۱۳۹۸ برگزار شد. تا به حال ۲۹۱ اثر در این مزایده ارایه شده است. میانگین قیمت آثار فروخته شده در سال ۱۴۰۲ برابر با ۱۷۰ میلیون تومان بوده و تعداد آثار در هر مزایده بین ۱۰ تا۳۰ اثر است. مالکین آثار در این نوع مزایده، مجموعه‌دارها، گالری‌ها و واسطه‌ها هستند.

هدف از «آرتیبیشن آکشن» فروش آثار هنری با کیفیت حراج‌های آنلاین بین‌المللی است. آثار این مزایده با پایه قیمت ۲۰ تا۴۰ درصد پایین‌تر از برآورد قیمت پیشین آثار ارایه می‌شود. آثار از میان هنرمندانی که قبلاً در حراجی‌های معتبر شرکت کرده‌اند، انتخاب و به حراج گذاشته می‌شوند. از مزیت‌های «آرتیبیشن آکشن» برای فروشنده‌ها می‌توان به شانس ارایه اثر در شرایط رقابتی برای خرید آثار ارزشمند اشاره کرد. برای خریداران نیز شانس خرید آثار گران‌بها با رقمی پایین‌تر از آنچه برآورده شده، وجود دارد و دستیابی به آثار کمیاب نیز ممکن است.

امکان بازدید از آثار به صورت حضوری در روزهای شنبه تا سه‌شنبه هفته آینده ساعت ۱۱ تا ۱۹ در گالری آرتیبیشن مهیا است.

امتیاز دهید