نمایشگاه «پیل در تاریکی» در سیحون به نمایش گذاشته می‌شود

«پیل در تاریکی» عنوان نمایشگاه گروهی نقاشی به کیوریتوری مولود عظیم‌پور است که از ۲۵ خردادماه تا ششم تیرماه در گالری سیحون برپا می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی این رویداد هنری مولود عظیم‌پور گفت:«پیل در تاریکی» هشتادمین نمایشگاه گروهی است که کیوریتوری آن را بر عهده دارم و در این نمایشگاه ۱۲ اثر از هشت هنرمند نقاش در معرض دید مخاطبان هنر‌های تجسمی قرار می‌گیرد.

به گفته عظیم‌پور، ابعاد و تکنیک آثار این نمایشگاه متفاوت است و برخی از آثار هنرمندان برای نخستین‌بار است که در این نمایشگاه در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد.

او افزود: بیش‌تر نمایشگاه‌هایی که کیوریتوری آنها را بر عهده داشته‌ام، موضوعی اجتماعی دارند و این موضوعات الزاماً مردم سرزمین خودم را درگیر نکرده‌اند، بلکه موضوعی هستند که بشر امروز با آن درگیر است. برخی از نمایشگاه‌های گروهی که برگزار کرده‌ام با حضور هنرمندان ایرانی و خارجی در چهل کشور دنیا برگزار شده‌اند.

این هنرمند ادامه داد: در نمایشگاه‌های گروهی که برگزار می‌کنم جدا از موضوع، برایم مهم است که آثار با هم هارمونی و هماهنگی داشته باشند و پالت رنگی آثار یکی از مهم‌ترین مواردی است که در نمایشگاه گروهی به آن توجه دارم.

او افزود: در این نمایشگاه آثارعلی گلستانه، همایون سلیمی، یعقوب عمامه پیچ، ایرج اسکندری، بهنام جلالی جعفری، شهرام کریمی، کیوان عسگری و ابراهیم اکبری گرز به نمایش درمی‌آیند.

در استیمنت این نمایشگاه به قلم مولود عظیم‌پور آمده:«پیوستگی بیان و نوعی استمرار بصری، از نمود‌های مدرنیسم ایرانی است. پیل در تاریکی فارق از این ویژگی نیست، یعنی از ابتدای راه تا به انتهای آن جریان به همین منوال است. هیچ‌کس زاغچه‌ای را سر یک مزرعه جدی نگرفت. سهراب سپهری این مجموعه درکی از جهانی که فقط قادر به دیدن آن در محدوده‌ی دید خود هستیم و بر کل آن احاطه‌ای نداریم پیش روی ما قرار می‌دهد. نگاهی سحرانگیز در عالم معنا که می‌تواند از هر نقطه آغاز شود. ترکیب در این آثار، بازی نور و سایه، رنگ‌ها، خط‌ها و تمام عناصر که جایگاهی خاص در اثر دارند. از نگاه مخاطب مهم‌ترین کیفیتی که در تجزیه و تحلیل این آثار مشهود است جلوه مدرنیستی آنهاست، درک و تحلیل تصاویر این مجموعه عملکرد‌های هنرمندان در لایه‌های مختلفی از شناخت اثر میسر می‌باشد. در برداشت اول، این آثار را می‌توان آثار‌ی پنداشت که برآنند تا بر مبنای قواعد ساختاری نقاشانه تابلو‌هایی زیبا و دل‌پذیر ارائه نمایند. در لایه‌های عمیق‌تر تداعی معانی در ترکیب‌بندی و عناصر آن‌ها نمایان است».

نمایشگاه «نقاب سفید» از ۲۵ خردادماه تا ششم تیرماه در گالری سیحون واقع در خیابان وزرا،کوچه چهارم، شماره ۱۱ برپاست.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »