کارگاه‌ سعید نجاتی در شهر بم برگزار شد

فیلم‌های بدی که ساخته‌ایم!

بسته ویژه «سیمرغ» در شهر بم اکران و کارگاه کارگردانی سعید نجاتی در این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی بسته فیلم‌های کوتاه «سیمرغ»،کارگاه دو روزه آموزشی «مهندسی معکوس کارگردانی؛ فیلم‌های بدی که ساخته‌ایم» با حضور سعید نجاتی کارگردان، مهدیه غلامحسینی تهیه‌کننده و مهتاب ابراهیمی پخش‌کننده و منشی صحنه فیلم کوتاه «دآبر» خردادماه 24 و 25 خردادماه در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی شهر بم برگزار شد.

در این کارگاه دو روزه که در قالب اکران فیلم‌های کوتاه بسته ویژه «سیمرغ» در شهر بم برگزار شد، سعید نجاتی درباره نقاط ضعف، تدوین، بازی بازیگران و نماهای فیلم‌ها سخن گفت.

در روز اول کارگاه، یک فیلم نمایش داده و به بررسی نقاط ضعف آن فیلم پرداخته شد و سعید نجاتی در مورد قطع گیت، تدوین، اولین ظهور، بازی بازیگران، نمای عکس و ویژگی‌های لنزها و استفاده درست از آنها صحبت کرد.

همچنین، با نمایش فیلم‌های برتر سینمای کوتاه ایران و جهان به بررسی چرایی موفقیت فیلم‌ها و ارتباط درست با مخاطب با استفاده از زبان سینما صحبت شد.

در ادامه کارگاه نیز مهدیه غلامحسینی تهیه‌کننده فیلم کوتاه «دآبر» درباره ساختار فیلم‌نامه، چگونگی طرح‌نویسی، تگ‌لاین، لاگ‌لاین و چگونگی یافتن ایده در بستر اقلیم شخص و همچنین استفاده از تجربیات شخصی هر فرد صحبت کرد و سپس به سوالات هنرجویان درباره فیلمنامه پاسخ داد.

در روز دوم کارگاه نیز فیلم‌های هنرجویان انجمن سینمای جوان دفتر بم نمایش داده شد و درباره آنها مفصل با هنرجویان به گپ‌وگفت پرداختند. مهم‌ترین نکته‌ای که سعید نجاتی درباره فیلم‌های هنرجویی اذعان کرد، فیلمنامه و عدم نگره بومی بود و درباره دو فیلمنامه نیز سکانس به سکانس صحبت شد.

همچنین مهتاب ابراهیمی پخش‌کننده و منشی صحنه «دآبر» نیز درباره شیوه پخش فیلم به فستیوال‌های خارجی، ساخت پرس کیت، درجه‌بندی فستیوال‌ها و ارزش‌گذاری آنها و همچنین پلتفرم های مهم در زمینه ثبت نام جشنواره‌ای  با هنرجویان به گپ و گفت پرداخت.

برنامه اکران‌های استانی مجموعه فيلم‌هاى كوتاه «سیمرغ» که شامل چهار فیلم «ارفاق»،«شریف»،«دآبر» و «برنو» است، توسط دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران و همراه با برگزاری کارگاه‌های فیلم‌سازی توسط کارگردانان این فیلم‌ها از دوشنبه 21 خردادماه آغاز شده. بر این اساس، اولین نمایش فیلم‌های کوتاه بسته «سیمرغ» 21 خردادماه در پردیس سینمایی بهمن شهرکرد به همراه کارگاه «خوانش و درک متن برای کارگردانی بهتر» محمد ثریا بود که برگزار شد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »