نمایش فیلم‌تئاتر «زمستان ۶۶» در سینماتک خانه هنرمندان

فیلم‌تئاتر «زمستان ۶۶» به کارگردانی محمد یعقوبی در سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش در می‌آید و پس از آن نقد و بررسی می‌شود.

شانزدهمین برنامه از سلسله جلسات نمایش فیلم‌تئاترهای شاخص با همکاری مشترک انجمن صنفی منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر و سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش فیلم‌تئاتر «زمستان ۶۶» اختصاص دارد.

فیلم‌تئاتر «زمستان ۶۶» (محصول ۱۳۷۶) به نویسندگی و کارگردانی محمد یعقوبی، چهارشنبه ۶ خرداد ساعت ۱۷ در سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی‌آید.

پس از نمایش این فیلم‌تئاتر نشست نقد و بررسی آن با حضور عباس غفاری (میزبان) و فرزانه ابراهیم‌زاده (منتقد تئاتر) برگزار می‌شود.

«زمستان ۶۶» نمایش‌نامه‌ای از محمد یعقوبی است که به موضوع جنگ ایران و عراق می‌پردازد. این نمایش در سال ۱۳۷۶ برنده بهترین کارگردانی از جشنواره تئاتر فجر شد.«زمستان ۶۶» در سال ۱۳۷۶ در سالن چهارسو (تئاتر شهر) به روی صحنه رفت.

«زمستان ۶۶» روایت‌گر رویدادهایی است که در یک خانواده در اولین روز موشک‌باران تهران در اسفند سال ۱۳۶۶ رخ می‌دهد. موشک‌باران تهران مسائل و مشکلات جدیدی برای افراد خانواده به وجود می‌آورد که اختلافات پیشین آنها را به حاشیه می‌راند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »