نمایش‌نامه «چخفته» راهی بازار کتاب شد

نمایش‌نامه «چخفته» به قلم فرزانه محمدحسین توسط نشر ویرسو منتشر شد.

به گزارش سایت هنردستان، نمایش‌نامه «چخفته» نوشته فرزانه محمدحسین به تازگی توسط نشر ویرسو در ۱۱۸ صفحه چاپ و روانه بازار کتاب شد.

این نمایش‌نامه‌ با رویکردی روان‌کاوانه برداشتی آزاد از آثار نویسنده‌ شهیر روس، آنتوان چخوف و خلق داستانی جدید با موقعیت‌های بدیع است که دغدغه‌های اجتماعی فرزانه محمدحسین در لایه‌های عمیق‌تر آن احساس می‌شود.

در خلاصه‌ای درباره این کتاب آمده: نوشتن گاهی هنر والایش ناکامی‌هاست و نویسنده در خلق اثر هنری، جهانِ رویاها، شکست‌ها و آرزوها را هم‌چون تجربه‌ زیسته به تصویر می‌کشد. آن‌گاه شناخت مرز میان خیال، خواب و واقعیت دشوار خواهد بود و اما «چخفته» روایت ذهن یک نویسنده دقیقه‌ای پیش از مرگ است.

این نمایش‌نامه پیش از انتشار با چهار دوره اجرای موفق در سالن‌های نمایشی عمارت نوفل‌لوشاتو، تالارهای سایه و چهارسوی مجموعه تئاترشهر و همچنین سالن هلال‌احمر شهر رشت از اجراهای مورد توجه مخاطبان در نیمه‌ اول سال ۱۴۰۲ بوده است.

نمایش‌نامه «چخفته» در ۱۱۸ صفحه با مبلغ صدهزار تومان توسط نشر ویرسو در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »