فراخوان جشنواره ملی تئاتر اقتباس شاهین شهر

فراخوان نخستین جشنواره ملی تئاتر اقتباس شاهین‌شهر  منتشر شد.

به گزارش هنردستان به نقل از ایران تئاتر ، فراخوان نخستین جشنواره ملی تئاتر اقتباس شاهین‌شهر  منتشر شد.

مهلت تا پنجم شهریور 1403  است.

فراخوان نخستین جشنواره ملی تئاتر اقتباس که در دو بخش صحنه‌ای و نمایشنامه‌نویسی در شاهین‌شهر برگزار می‌شود، منتشر شد.

نخستین جشنواره ملی تئاتر اقتباس در دو بخش صحنه‌ای و نمایشنامه‌نویسی و با رویکرد توجه به افسانه‌های کهن، ادبیات شفاهی، اشعار و ادبیات داستانی معاصر، ادبیات فاخر ایران، و ارزش‌های دینی مذهبی و شبیه‌نامه‌های اصیل ایران، در شاهین‌شهر برگزار خواهد شد.

سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین‌شهر در نظر دارد تا با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی ایران و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، نخستین جشنواره تئاتر اقتباس را به میزبانی شاهین‌شهر برگزار کند.

این جشنواره در دو بخش صحنه‌ای و نمایشنامه‌نویسی و با موضوع «اقتباس از ادبیات حماسی و غنایی ایران زمین»، «اقتباس برگرفته از افسانه‌های کهن و ادبیات شفاهی ایران»، «نمایشنامه‌های اقتباسی برگرفته از مضامین، اشعار و ادبیات داستانی معاصر»، «اقتباس خلاقانه برگرفته از ادبیات فاخر ایران»، و نیز «آثار اقتباسی بر گرفته از مضامین و ارزش‌های دینی  مذهبی، شبیه‌نامه‌های اصیل ایران زمین» برگزار خواهد شد.

آخرین مهلت برای ثبت تقاضا و ارسال متون نمایشی به نخستین جشنواره نمایش اقتباس شاهین‌شهر روز پنجم شهریور 1403 خواهد بود و بعد از اعلام نتایج بازبینی آثار، جشنواره در روزهای ۲۶ آذر تا دوم دی‌ماه برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در جشنواره و دریافت اطلاعات بیشتر، به امور هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری‌شاهین‌شهر، مراجعه کنند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »