فیلم‌نامه «خورشید میاد؟» به ریچموند رفت

فیلم‌نامه «خورشید میاد؟» نوشته عاطفه صالحی و سعید قاسمی به چهاردهمین جشنواره فیلم و فیلم‌نامه‌نویسی ریچموند راه پیدا کرد.

به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌نامه داستانی کوتاه ساخته‌نشده «خورشید میاد؟» نوشته عاطفه صالحی و سعید قاسمی در چهاردهمین جشنواره فیلم و فیلم‌نامه‌نویسی ریچموند راه پیدا کرد و در مرحله تاپ فینالیست به رقابت می‌پردازد.

«خورشید میاد؟» روایتی از پدری افغان از پناهجویان کمپ دبی است که برای نجات دختر و پسرش از دست طالبان که در افغانستان مانده‌اند، تلاش می‌کند.

جشنواره ریچموند (RIFF) که برای تقدیر از فیلم‌سازان پیشگام طراحی شده است، از آثار در ژانرها و شاخه‌ها (فیلم‌های بلند و کوتاه) به همراه ویدیوهای موسیقی و پروژه‌های اپیزودیک استقبال می‌کند. همچنین از طریق مسابقه سالانه فیلم‌نامه‌نویسی خود، فیلم‌نامه‌هایی (بلند و کوتاه) از تمامی ژانرها را پذیراست. فیلم‌نامه برنده در طول همان هفته جشنواره فیلم تقدیر می‌شود.

چهاردهمین جشنواره فیلم و فیلم‌نامه‌نویسی ریچموند 3 تا 8 مهرماه برابر با 24 تا 29 سپتامبر در ویرجینیا برگزار می‌شود.

عاطفه صالحی پیش از این ۴ فیلم کوتاه داستانی ساخته است و نویسندگی چندین فیلم‌نامه کوتاه را در کارنامه دارد. او همچنین جایزه بهترین فیلم‌نامه سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را برای فیلم کوتاه «شیهه» به صورت مشترک با نفیسه زارع دارد. سعید قاسمی نیز ساخت یک فیلم کوتاه را در کارنامه دارد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »