نمایشگاه رضا مافی به کار خود پایان داد

نمایشگاه پژوهشی هنری رضا مافی که به همت موزه گالری ترانه باران در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شده بود، به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، نمایشگاه رضا مافی که از روز ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ با حضور هنرمندان، هنر پژوهان و مسئولان عرصه فرهنگ و هنر در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شد، پس از گذشت بیش از یک ماه از فعالیت، به کار خود پایان داد.

 نمایشگاه رضا مافی، به همت موزه گالری ترانه باران و در راستای اهداف این مجموعه درخصوص معرفی مفاخر فرهنگ و هنر ایران در عرصه‌های ملی و بین المللی، در گام نخست در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

در این نمایشگاه فاخر هنری که با محوریت فرهنگی و پژوهشی برگزار شد هدف محبوبه کاظمی (کیوریتور) معرفی جهانبینی تمدنی هنرمند با بررسی و نمایش آثار خلاقانه، لوازم و مجموعۀ شخصی و هنری رضا مافی بود که در نهایت ۱۶۲ اثر از آثار این هنرمند با تکنیک‌های مختلف در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

تلاش موزه گالری ترانه باران به عنوان برگزارکننده بر این بود تا تجربه یک دید هنری منحصر به فرد از فرهنگ غنی ایران برای تمامی مخاطبان فراهم شود تا بتوان به عمق بینش‌ها و نگرش‌های اصیل فرهنگی متمدنانه و شخصیت رضا مافی، هنرمند متعهد ایرانی نزدیک‌تر شد. این نمایشگاه بعد از ۴۱ سال از آخرین یادواره رضا مافی به موزه هنرهای معاصر تهران آمد و حاصل آن کتابی خواهد بود که به زودی رونمایی می‌شود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »