فراخوان نخستین دوره جشنواره نقاشی «نقش دوستی»

فراخوان نخستین دوره جشنواره نقاشی «نقش دوستی» منتشر شد .

به گزارش هنردستان به نقل از سایت جشنواره، این رویداد توسط «رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه» و با همکاری «آکادمی آبرنگ و هنرهای زیبای سرگئی آندریاکا» برگزار می‌شود و امور اجرایی دبیرخانه آن را در روسیه «گالری هنری ساره» و در ایران «گالری آرتیبیشن» برعهده دارد.

جشنواره فرهنگی هنری و استعدادیابی «نقش دوستی» فرصتی کم‌نظیر برای هنرمندان هر دو کشور فراهم آورده است تا دیدگاه‌ها و رویکردهای خود را از فرهنگ و تمدن یکدیگر از طریق زبان جهانی هنر به اشتراک بگذارند و این تبادل فرهنگی را برای عموم مردم با برگزاری نمایشگاه ارائه نمایند.

فرایند حضور در رویداد فرهنگی هنری “نقش دوستی” شامل بخش های زیر می‌باشد.

۱- انتخاب موضوع توسط هنرمند

در مرحله اول یکی از ۱۰ موضوعی را که درباره فرهنگ روسیه در قسمت موضوعات پیشنهادی ارائه شده است، انتخاب کنید.

۲- انجام ثبت‌نام آنلاین

پس از انتخاب موضوع تا قبل از تاریخ ۲۵ تیر ۱۴۰۳ وارد بخش ثبت‌نام شوید و فرم را تکمیل کنید. این فرم شامل اطلاعات تماس و انتخاب تکنیک و سایز اثری است که ارائه خواهید داد. پس از تکمیل برای شما ایمیلی به همان نشانی که در فرم ثبت‌نام ارائه کردید ارسال خواهد شد که شامل کد ورود به بخش اطلاعات سایت است.

۳- ارائه اثر

شما تا قبل از تاریخ ۵ مرداد ۱۴۰۳ فرصت دارید تصویر آثار خود را با توجه به موضوعی که انتخاب نمودید از طریق همین سایت و با کدی که برای شما ارسال شده، ارسال کنید.

۴- ارزیابی و انتخاب اثر توسط هیئت داوران

تمامی آثار ارسالی توسط هیئت داوران ارزیابی می‌شود و از بین آثار هنرمندان ایرانی ۱۰۰ اثر (از هر هنرمند یک اثر) انتخاب و از طرف دبیرخانه با ایمیل یا تماس به اطلاع برگزیدگان رسانده می‌شود.

۵- ارسال آثار به دبیرخانه

پس از تماس با برگزیدگان از طرف دبیرخانه، هنرمند باید قبل از تاریخ ۱۰ مرداد ۱۴۰۳ اصل اثر را به دبیرخانه رویداد در تهران (گالری هنری آرتیبیشن) تحویل دهد.

۶- ارسال آثار برای نمایشگاه در روسیه

تمامی ۱۰۰ اثر منتخب بسته‌بندی و به روسیه ارسال می‌شود.

۷- برگزاری نمایشگاه

آثار منتخب ایرانی در تاریخ ۲۵ مرداد ۱۴۰۳ در محل «آکادمی آبرنگ و هنرهای زیبای آندریکا» در مسکو به همراه ۱۰۰ اثر منتخب از روسیه درباره فرهنگ ایران به نمایش گذاشته خواهد شد.

لازم به ذکر است مراسم افتتاحیه و بازدید از نمایشگاه به صورت آنلاین نیز پخش خواهد شد.

۸- انتخاب برترین‌ها و اهدای جوایز

بر اساس نظر هیأت داوران و بازدیدکنندگان از نمایشگاه به بهترین اثر جایزه نقدی معادل ۲۰۰۰ یورو برای نفر اول از هر کشور و جوایز نقدی و غیرنقدی نفیس دیگر به نفرات برتر هر رشته اهدا خواهد شد.

۹- برگزاری نمایشگاه در ایران

پس از پایان نمایش این آثار در روسیه، همگی آثار در محل نمایشگاهی در تهران که متعاقباً اعلام خواهد شد به نمایش گذاشته خواهد شد.

۱۰ -فروش آثار

در صورت تمایل هنرمند به فروش اثر، پس از قیمت‌گذاری توسط هیأت انتخاب، اثر وی در حراج آنلاین شرکت داده خواهد شد. عواید این فروش، با توافق طرفین (هنرمند و گالری‌ مجری) تماماً در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

۱۱- تحویل آثار به هنرمند

پس از پایان نمایشگاه‌ها اصل اثر در صورت عدم فروش در حراج آنلاین به هنرمند عودت داده خواهد شد یا در صورت فروش اثر مبلغ توافق شده به هنرمند پرداخت خواهد شد.

این جشنواره در دو بخش «هنرمندان حرفه ‏ای» و «استعدادیابی برای هنرمندان جوان» برگزار خواهد شد.

برای ارائه‏ آثار خود به این جشنواره موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

۱- آثار ارسالی باید توسط خود هنرمند خلق شده باشد و قوانین مربوط به حقوق مولف را رعایت نماید. در صورت عدم رعایت قوانین، مسئولیت کامل بر عهده شرکت‌کننده خواهد بود و برگزارکننده مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

۲ – برگزارکننده حق تغییر تاریخ رویداد را برای خود محفوظ می‌دارد.

۳- پس از ثبت‌نام، شما موافقت و تصدیق می‌کنید که مجریان نمایشگاه مجاز به دریافت اطلاعات ثبت‌نامی شما هستند و شما شرایط و ضوابط رویداد را پذیرفته‌اید.

۴- هر تصویر ارسال شده به مسابقه ممکن است توسط مجریان جشنواره و شرکای رسانه‌ای و حامیان آن برای اهداف بازاریابی و تبلیغاتی مرتبط با این جشنواره استفاده شود. بدین‌وسیله شما به طرف‌های ذکرشده مجوز غیر انحصاری و غیر قابل فسخ برای استفاده در سراسر جهان و در تمام رسانه‌ها برای هرگونه استفاده در مواد و نشریات تبلیغاتی مرتبط با جشنواره را می‌دهید. این موضوع ارسال اطلاعات در یک وب‌سایت یا استفاده برای بازتولید تمام یا بخشی از مطالب وارد شده را شامل می‌شود.

۵- ما از هنرمندانی که آثاری در راستای حفظ حساسیت اخلاقی، اجتماعی و مذهبی همه مردم ارسال می‌نمایند، قدردانی می‌کنیم.

۶- ارسال عکس آثار با فرمت JPG

رزولیشن ۳۰۰ DPI

حجم فایل حداقل ۲ مگابایت

عکس‌های ارسال شده به مسابقه باید با آثار واقعی ارسال شده به نمایشگاه مطابقت داشته باشد. پردازش عکس‌ها در هیچ‌برنامه‌ای مجاز نیست.

۷- اندازه پیشنهادی اثر

با توجه به اینکه ما در برگزاری نمایشگاه‌ها از قاب‌های یکسان در دو سایز ۴۳ در ۵۸ سانتی‌متر و ۵۰ در۷۰ سانتی متر استفاده می‌کنیم در صورتی که اثر خلق شده شما روی کاغذ یا مقوا است و باید برای نمایش قاب گرفته شود و اندازه اثر خلق شده کوچکتر از اندازه انتخاب شده است خواهشمندیم اثر را پاسپارتو نمایید تا به اندازه قاب مورد انتخاب برسد.

۸- در فرایند داوری و انتخاب آثار نیز توجه به این نکات ضروری است:

  • انتخاب نهایی برندگان در دو مرحله انجام می‏شود، انتخاب آثار حاضر در نمایشگاه که توسط هیئت انتخاب انجام خواهد شد و داوری نهایی که از بین آثار حاضر در نمایشگاه صورت خواهد پذیرفت.
  • معیار نهایی انتخاب و داوری، اصالت هنری و برخورداری از قوت تکنیکی، مناسبت اثر با فرهنگ‌های مبدا و مقصد خواهد بود.
  • اسامی هیئت انتخاب و کمیته داوری متعاقباً اعلام خواهد شد.
  • تصمیم هیئت انتخاب و داوری مستقلاً و بدون ملاحظات غیر هنری انجام خواهد شد و نتیجه‏ نهایی قابل اعتراض و بازبینی نخواهد بود.
  • انتخاب سوژه از میان پیشنهادهای ارائه شده در وبسایت جشنواره می‌تواند شانس انتخاب نهایی اثر را بالا ببرد، اگرچه تاثیری قطعی بر این موضوع نخواهد داشت.

جهت ثبت نام و شرکت در فراخوان به سایت جشنواره مراجعه نمایید.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »