“شیر” برنده جایزه فیلمبرداران آمریکا شد

هنردستان: جامعه فیلمبرداران آمریکا بهترین‌های سال را انتخاب کرد.

 

به گزارش هنردستان، “شیر” (Lion) برنده بزرگ سی‌ و یکمین دوره جوایز سالانه جامعه فیلمبرداران آمریکا (ASC) بود که صبح یکشنبه به وقت ایران در مراسمی در ری دالبی بالروم در هالیوود اند هایلند برگزار شد.

 

در بخش فیلم‌های سینمایی، گریگ فریزر مدیر فیلمبرداری برای کار خود در “شیر” جایزه جامعه فیلمبرداران آمریکا را گرفت. او در این بخش، جیمز لاکستن برای “مهتاب”، لینوس ساندگرن برای “لا لا لند”، رودریگو پی‌یترو برای “سکوت” و برادفورد یانگ برای “رسیدن” را شکست داد. هر پنج فیلمبردار نامزد اسکار هم شده‌اند.

“شیر” که با اقتباس از کتاب داستانی “راه طولانی خانه” ساخته شده، اولین فیلم گارث دیویس است. دیویس امروز صبح در جوایز انجمن کارگردانان آمریکا برنده جایزه دستاورد چشمگیر اولین کارگردانی فیلم بلند سینمایی شد.

دو پاتل، رونی مارا، دیوید ونام و نیکول کیدمن در “شیر” به کارگردانی گارت دیویس بازی می‌کنند. داستان درباره جوانی هندی‌تبار به نام سارو است که وقتی پنج ساله بود خانواده‌اش را از دست داد و خانواده‌ای استرالیایی سرپرستی او را به عهده گرفتند. سارو با استفاده از گوگل ارث به دنبال خانواده‌اش است. فیلم اولین بار در دنیا سپتامبر پیش در جشنواره تورنتو نمایش داده شد.

سال گذشته امانوئل لوبزکی فیلمبردار مکزیکی برای کار خود در فیلم “بازگشته” برای سومین سال پیاپی برنده جایزه ASC شد. “چیوو” دو سال قبل از آن هم به ترتیب برای “جاذبه” و “بردمن” این جایزه را گرفته بود. هر سه فیلم برنده اسکار بهترین فیلمبرداری هم شدند که اولین سه پیروزی پی‌در‌پی یک فیلمبردار در این بخش بود.

اما پیروزی در جوایز سالانه جامعه فیلمبرداران آمریکا تضمینی برای موفقیت در جوایز اسکار نیست. در تاریخ 31 ساله ASC تنها 13 برنده بخش فیلم‌های سینمایی اسکار هم گرفته‌اند.

امسال جایزه هیئت رئیسه جامعه فیلمبرداران آمریکا به دنزل واشنگتن برای دستاوردهای سینمایی‌اش اعطاء شد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »