فراخوان جشنواره کتاب سبک زندگی اسلامی-ایرانی

هنردستان: اولین جشنواره کتاب سال با محوریت سبک زندگی اسلامی-ایرانی، اسفند امسال برگزار می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اعلام کرد برای نخستین بار اقدام به برگزاری جشنواره ملی کتاب سال برتر با محوریت سبک زندگی اسلامی-ایرانی کرده است. فراخوان این جشنواره در دو بخش موضوعات اصلی و ویژه منتشر شده است.

 

تولید دانش در عرصه سبک زندگی عنوان درجه اول در بخش موضوعات اصلی است. تعاریف، مفاهیم، مبانی و چارچوب‌های اصلی سبک زندگی، آثار مطالعات سبک زندگی در عرصه‌های اجتماعی، مفهوم الگوسازی در سبک زندگی و بایسته‌های آن، مدیریت‌پذیری سبک زندگی و بایسته‌های آن، شبکه‌سازی مفهومی سبک زندگی با علوم انسانی، سبک زندگی و معنای زندگی، سبک زندگی، تنوع‌طلبی و عاملیت فردی و همچنین شبکه‌سازی معنوی سبک زندگی با علوم اسلامی و الهیاتی سایر محورهای بخش اصلی است.

همچنین اوقات فراغت و صنایع سرگرمی عنوان درجه اول در بخش موضوعات ویژه این جشنواره است. جایگاه اوقات فراغت و صنایع سرگرمی در الگوی سبک زندگی اسلامی-ایرانی، آسیب‌شناسی و بایسته‌های صنایع سرگرمی در الگوی سبک زندگی اسلامی-ایرانی، چالش‌های صنایع سرگرمی در الگوی سبک زندگی اسلامی-ایرانی، راهبرد و افق‌سازی در حوزه صنایع سرگرمی در الگوی سبک زندگی اسلامی-ایرانی و مدل‌های سرگرمی و صنایع در ایران اسلامی و تحلیل آن با نگرش ویژه بر الگوی سبک زندگی اسلامی-ایرانی سایر محورهای بخش ویژه جشنواره است.

اولین جشنواره ملی کتاب سال برتر سبک زندگی اسلامی-ایرانی در قالب‌ کتاب‌های دینی، کتاب‌های اخلاقی و تربیتی، کتاب‌های هنری و ادبی، کتاب‌های اجتماعی و سیاسی، پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری و پایان‌نامه‌های سطح سه و چهار حوزه علمیه به مخاطبان فراخوان داده است.

پژوهشگران، دانشجویان، طلاب و نویسندگان تا ۵ اسفند ۱۳۹۵ فرصت دارند که آثار و مطالبشان در قالب‌های اعلامی جشنواره را به پایگاه اینترنتیwww.lifestylebook.irیا آدرس ایمیل lifestylebook.fest@gmail.com و یا به نشانی تهران-خیابان انقلاب اسلامی-بعد از تقاطع خیابان فلسطین-دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ارسال کنند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های ۶۶۹۶۵۱۱۹۰۲۱ تا ۶۶۹۶۵۱۲۱۰۲۱(داخلی ۴۵۲۹) تماس بگیرند.

اختتامیه این جشنواره ۲۰ اسفند سال جاری در سالن سعدی برج میلاد برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد شیخ‌الاسلام دبیر جشنواره، امیر بیات دبیر اجرایی، سیداحمد سیدی مطلق دبیر هنری و مبین دودانگی به‌ عنوان مسئول اجرایی و دبیرخانه این جشنواره معرفی شده‌اند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید