آمادگی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای انعکاس ایثارگری‌های ارامنه

هنردستان : در جلسه مشترک موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و شورای خلیفه گری ارامنه در تهران بر همکاری بیشتر در خصوص انعکاس ایثارگری‌ها و فداکاری جامعه ارامنه در دوران دفاع مقدس تاکید شد.

به گزارش هنردستان، در این جلسه سردار جواد خضرایی ضمن ابراز خرسندی از تشکیل جلسه مشترک با شورای خلیفه‌گری ارامنه ، اظهار کرد:موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با هدف انعکاس رشادت‌ها و ایثارگری‌ها و انتقال ارزش‌ها و معارف دوران دفاع مقدس به نسل‌های کنونی و بعدی ایجاد شده است.

به گزارش هنردستان، در این جلسه سردار جواد خضرایی مشاور شهردار تهران و مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن ابراز خرسندی از تشکیل جلسه مشترک با شورای خلیفه‌گری ارامنه ، اظهار کرد: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با هدف انعکاس رشادت‌ها و ایثارگری‌ها و انتقال ارزش‌ها و معارف دوران دفاع مقدس به نسل‌های کنونی و بعدی ایجاد شده است و از آنجایی که ادیان توحیدی در دفاع از وطن در دوران 8 سال دفاع مقدس حضور داشته‌اند،این امکان وجود دارد که آثار مربوط به حضور ایثارگرانه آنان بویژه شهدای ارامنه در معرض دید بازدید کنندگان قرار گیرد. وی افزود : در موزه حدود 70 اثر مربوط به شهدای ارامنه و 2 نمایشگر حاوی اطلاعات شهدای ارامنه وجود دارد که البته آثار با همکاری شورای خلیفه‌گری جمع آوری شده است.

خضرایی گفت: با توجه به این که حضور ارامنه ایران در دفاع از کشور پر رنگ بوده است ؛ این امکان وجود دارد تا هر آنچه مربوط به انعکاس ایثارگری آنان باشد در موزه به معرض نمایش گذاشته شود.

مشاور شهردار تهران خاطرنشان کرد: همکاری فی مابین می‌تواند در زمینه‌های متعدد از جمله چاپ کتاب خاطرات، مراسم تجلیل از خانواده‌ها شهدا، ساخت انیمیشن برای توفیق حضور رزمندگان ارامنه ، برگزاری کارگاه‌های هنری و برگزاری جلسات احصاء تاریخ شفاهی و هر گونه اقدامی باشد که بتواند حضور آنان را در دفاع مقدس به جامعه منتقل کند.

در این جلسه مقرر شد در اسرع وقت و با حضور نمایندگانی از دو مجموعه نسبت به تعیین مصادیق همکاری و جدول زمانبندی اجرا اقدام شود.

منبع :  ایسنا

امتیاز دهید