نمایشگاه فعالیت پنجاه‌ساله‌ پینک‌فلوید افتتاح شد

به گزارش هنردستان ؛ پس از مرور آثار رولینگ‌استونز (Rolling Stones) در سال 2015 و دیوید بووی (David Bowie) در سال 2013، موزه آلبرت و ویکتوریای لندن، امروز آثاری از پینک‌فلوید را به نمایش گذاشت.

این نمایشگاه مروری است بر تمام سال‌های فعالیت این گروه سایکدلیک راک بریتانیایی؛ از زیرزمین‌های لندنِ اواخر دهه‌ شصت میلادی تا آخرین اجرایشان در سال 2005، همگی در این نمایشگاه سهمی دارند. بقایای فانیِ آن‌ها با مصاحبه‌های تصویری، عکس‌ها و ضبط‌های زنده و دیده‌نشده‌ای از آرشیو شخصی اعضای گروه، یک هدیه‌ی تمام‌عیار برای طرفداران است.

40

این نمایشگاه یک مرور اجمالی از پنجاه سال فعالیتِ گروهی است که در نخستین سال‌های ورود تجهیزات تکنولوژیک، به ساخت موسیقی دست زد. زمانی که پینک‌فلوید آغاز به ساخت موسیقی کرد، ضبط استریوییِ موسیقی، ایده‌ای کاملاً جدید بود.

33

نمایشگاه پنجاه سال فعالیت پینک‌فلوید، به شکلی تاریخی سازمان‌یافته است. به این معنا که در اتاق اول، با پوسترهایی با فضای سایکدلیک، روزنامه‌های زیرزمینی و ویدئو پروجکشن‌هایی یاداور اواخر دهه شصت میلادی، زمانی که این گروه نخستین آلبومش را منتشر کرد، رو به روییم و هر چه جلوتر می‌رویم، با آثار و یادگارهای متأخرتر آن‌ها روبه‌رو می‌شویم. هر اتاق به سازها، اشعارِ دست‌نوشته و ویدئوهایی از اجراهای زنده مزین است که پیش از این دیده نشده‌اند.

عکس‌هایی از این نمایشگاه را می‌توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید.

34

نمایشی از مانکن‌هایی در کت‌و‌شلوارِ لامپی، متأثر از آلبوم «صدای دلچسب رعد» (Delicate Sound of Thunder)

36

تماشاگران نمایشگاه در میان نور و سایه‌ی نمایشگاه

41

طرح روی جلد آلبوم «سمت تاریک ماه» (Dark side of the moon) در نمایشگاه

38

اینستالیشنی متأثر از آلبوم دیوار (The wall)

3

عکس روی جلد آلبوم حیوانات (Animals) که یک خوک شناور را درحال پرواز بین دو دودکش نیروگاه بترسی انگلیس نمایش می‌دهد

1

طرح روی جلد آلبوم موسیقی فیلم بیشتر

31

دیوید گیلمور گیتایست گروه در استودیو

30

تجلیلی از سید برت، یکی از اعضای تشکیل‌دهنده‌ی گروه که به دلیل مشکلاتی از گروه کنار گذاشته شد

 

منبع :ایلنا 

امتیاز دهید
فیلم کوتاه

«تونل» در ایتالیا

فیلم کوتاه «تونل» به نویسندگی و کارگردانی کیارش حقگو در اولین حضور جهانی خود به جشنواره بین المللی تور ایتالیا راه پیدا کرد. به گزارش

ادامه مطلب »