«چالش‌های گفتمانی ظریف» در نمایشگاه کتاب

هنردستان : کتاب «چالش‌های گفتمانی ظریف» در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.

به گزارش هنردستان ، این کتاب که به قلم علیرضا دباغ منتشر شده است، به تحلیل گفتمانی صفحه فیسبوک محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در طول مذاکرات هسته‌ای می‌پردازد.

 

به گزارش هنردستان ، این کتاب که به قلم علیرضا دباغ منتشر شده است، به تحلیل گفتمانی صفحه فیسبوک محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در طول مذاکرات هسته‌ای می‌پردازد.

صادق زیباکلام مقدمه‌ای بر این کتاب نوشته که در بخشی از آن آمده است: «صفحه او در فیسبوک و پیام‌های توئیترش، با استقبال صدها تن از ایرانیان مواجه شد. استقبال فضای مجازی از ظریف سبب شد او دریابد که مذاکرات هسته‌ای –و برای اینکه درست‌تر گفته باشیم- بازکردن گره کور هسته‌ای با استقبال گسترده به‌ویژه نسل جوان‌تر مواجه شده است.»

علیرضا دباغ در این کتاب با رویکردی برخاسته از تحقیقات کیفی در حوزه علوم ارتباطات، دلایل و چگونگی استفاده محمدجواد ظریف را از یک شبکه اجتماعی در بستر رسانه‌های نوین برای گزارش لحظه‌لحظه مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای ۱+۵ بررسی کرده و «تحلیل گفتمان» متفاوتی را ارائه داده است.

کتاب «چالش‌های گفتمانی ظریف» دارای هفت فصل با عناوین «انتخاب ظریف از سپهر رسانه‌ای»، ‌ «کنش ارتباطی ظریف»، «ارتباطات ظریف در چارچوب نظریه‌ها»، «گفتمان و مدل تحلیل گفتمان صفحه فیسبوک دکتر ظریف»، «نگاه کلی به متن و گفتمان ظریف»، «تحلیل گفتمان انتقادی صفحه فیسبوک دکتر ظریف» و «فرصت‌ها و تهدیدها، بیم‌ها و امیدها» است.

این کتاب در ۱۷۲ صفحه و با قیمت ۱۵ هزار تومان در ۱۰۰۰ نسخه از سوی انتشارات سیمای شرق منتشر شده و برای نخستین بار در نمایشگاه کتاب تهران عرضه خواهد شد. غرفه این ناشر در سالن ۳ عمومی (A۳)، راهروی ۴، غرفه ۷۷۷ واقع شده است.

منبع : مهر

امتیاز دهید