نمایشگاه آثار مصوران برجسته ایتالیا در نگارخانه لاله گشایش یافت

هنردستان: این نمایشگاه با عنوان “مصوران برجسته ایتالیا”، حاوی 63 اثر تصویرسازی از 18 هنرمند شاخص و برجسته درعرصه تصویرگری ایتالیا است که روز جمعه 22 اردیبهشت با حضور جمع کثیری از علاقه مندان و اعضای انجمن تصویرگران ایران در نگارخانه لاله افتتاح شد.

به گزارش هنردستان، پس از نمایش موفق نمایشگاه “مصوران برجسته ایتالیا” در مادرید،  بلونیا، برلین، ابوظبی، صوفیا، پکن و قاهره، انجمن تصویرگران ایران این نمایشگاه را به ایران دعوت کرد.و این رویداد زمانی در تهران برگزار می‌شود که کشور ایتالیا مهمان افتخاری نمایشگاه بین‌المللی تهران است و این موقعیت را دارد که استعدادها و مفاخر خود را در زمینه چاپ کتاب به نمایش درآورد.

 

کیفیت فوق‌العاده‌ تصویرگری‌های ایتالیایی که در این نمایشگاه ارائه شده از تاریخ هنری می‌گوید که در طول چهل سال گذشته توسط هجده هنرمندان بزرگ خلق شده است. این نمایشگاه، که به همت انجمن تصویرگران ایران و باهمکاری نگارخانه لاله برگزار شده، توسط  مؤسسه فرهنگی ایتالیا در مادرید و برلین با همکاری نمایشگاه بولونیا،  نمایشگاه کتاب کودک بولونیا و مؤسسه منطقه‌ای امیلیا-رومانیا برگزار شده است. همچنین گزارشی است از هنر توسعه‌یافته‌ای که تصویرگرانی پیش‌کسوت، مانند روبرتو  اینوچنتی و لورنزو ماتوتی، ایجاد کرده‌اند و آثار استعدادهای جوانی مانند فیلیپ جوردانو و آریانا وایرو را نیز در بردارد.

 

این هنرمندان منتخب، در بیش از دو نسل، ساختار جدیدی برای کتاب‌های تصویری با تکیه بر اصالت خلاقانه ایجاد کرده‌اند که در ایتالیا و خارج از آن شناخته شده و برنده جوایز و تقدیرهای فراوان شده است.

 

علاقه مندان برای بازدید می توانند تا 2 خرداد ماه  به استثنای ایام تعطیل از ساعت تا13 و 14 تا 19به این مرکز مراجعه نمایند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید