گالری‌های خانه هنرمندان ایران میزبان هنرمندان نقاش شدند

هنردستان: گالری‌های خانه هنرمندان ایران میزبان نمایشگاه پنجمین کارنمای اعضای بالای 40 سال انجمن هنرمندان نقاش شدند.

 

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه پنجمین کارنمای پژوهشی انجمن نقاشان ایران عصر جمعه 22 اردیبهشت در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد و در این نمایشگاه آثار 45 هنرمند نقاش به نمایش گذاشته شد.

“بابک اطمینانی” دبیر پنجمین کارنمای انجمن نقاشان گفت: در کارنما قصد داریم وضیعت فعالیت اعضای انجمن را در دو سال اخیر بررسی کنیم و در این نمایشگاه هر هنرمند با پنج اثر به انتخاب خود شرکت کرده است، البته استثناهایی نیز وجود دارد و برخی از هنرمندان که ابعاد آثارشان بزرگتر بوده با سه اثر در این کارنما شرکت کرده اند.

 

او افزود: شیوه برگزاری ما در این نمایشگاه به این شکل است که آثار هنرمندان را برای حضور در این نمایشگاه داوری نمی کنیم و انتخاب آثار و قیمت گذاری آن ها نیز برعهده خود هنرمندان است. شیوه برپایی ما در کارنما به این شکل است که در دل این نمایشگاه گویی نمایشگاه های انفرادی برای اعضای انجمن برپا می کنیم.

 

به گفته اطمینانی؛ انجمن نقاشان ایران از برپایی کارنما اهداف متعددی را دنبال می کند و بخشی از آن معطوف به این موضوع می شود که ما تا پیش از برپایی این کارنمای هیچ اطلاعاتی از چگونگی فعالیت اعضای انجمن دراختیار نداشتیم و اعضا نیز از شیوه انتخاب، داوری و برگزاری نمایشگاه های پیشین انجمن انتقاد داشتند، با برپایی این کارنما ضمن باخبر شدن از چگونگی فعالیت اعضا آرشیو منظمی از رزومه و آثار اعضای انجمن گردآوری می کنیم که می توان برای فعالیت های بعدی همچون پژوهش استفاده کنیم.

 

در این نمایشگاه آثاری از سیروس آقاخانی، مرتضی اسدی، پروین اصانلو، فریدون امیدی، نازنین بخشنده، محمدرضا پور فرزانه، فاطمه تقوی، صبرینه توپچی، زهره حاتمی پور، سالومه حسینی، مهدی حسینی، ساره حق شناس لاری، سهیلا حقیقت، محمد خلیلی، احمد خلیلی فر، شادی داوری، شیرین ذابحی، اکبر رفیعی، بهاره رئیسی، فرح ابوالقاسم، بهنام شاه حسینی، ژینوس شهیدی، ندا صارمی منفرد، مریم صفری، هادی ضیاءالدینی، هادی فدوی، ژاله فرشی، رعنا فرنود، محمد رضا فیروزه ای، فلور فیض بخش، محبوبه کاتبیان، میترا کاویان، فربد مرشد زاده مهتا معینی، فرشته مقتدر، فرشید ملکی، رامین مهدی نژاد، مهنوش  نادری، لمین نورانی، اکبر نیکان پور، مریم نیک بخش، طاهره واحدی و آرمان یعقوب پور در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است.

 

نمایشگاه پنجمین کارنمای پژوهشی انجمن نقاشان ایران تا 4 خرداد در خانه هنرمندان ایران دایر است و علاقه مندان برای بادید از ایننمایشگاه می توانن همه روزه از ساعت 14 تا 21 به محل خانه هنرمندان ایران مراجعه فرمایند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید